Технології

Місячний ковчег збереже копію всього живого на Землі

Місяць

Рано чи пізно все живе на Землі загине. Щоб запобігти повній втраті рослин і тварин, дослідники пропонують відправити на супутник ковчег з мільйонами видів флори і фауни, відомих людству.

Екологічна ситуація на Землі загострюється. Викиди і забруднення стали справжньою проблемою, яка вирішується занадто повільно, що загрожує незворотними глобальними наслідками для всього живого на планеті.

Врятувати мільйони видів від вимирання може місячний ковчег: він стане гарантом виживання земної флори і фауни навіть у разі катастрофічних змін на Землі.

Читайте також:  Китайське штучне сонце готове до запуску

У декількох регіонах планети вже побудовані “сховища судного дня”, де розташовується насіннєвий фонд сільськогосподарських рослин. Однак температура постійно змінюється, льодовики тануть, а корозія завдає шкоди металу.

Це означає, що жодне місце на Землі не може вважатися надійним. Команда дослідників пропонує побудувати місячний ковчег всередині лавових труб, розташованих під поверхнею Місяця.

Шахти ліфтів будуть пов’язані з приміщеннями, де зразки зможуть зберігатися в модулях кріогенної консервації з температурою до -180 градусів. Там же розташується генний фонд тваринних клітин з температурою до -196. Живлення забезпечать сонячні батареї на поверхні.

Єдина проблема на шляху реалізації такого масштабного плану – це складність доставки вантажів на місяць. Буде потрібно не менше 250 запусків, щоб відправити на супутник по 50 зразків кожного з 6,7 мільйона представників флори і фауни Землі.