Технології

ШІ навчився визначати підробки по очах

Deepfake

Згенеровані нейромережею зображення часто виглядають як справжні. Щоб розпізнати підробку, американські вчені створили новий тип ШІ, здатний відрізнити оброблене фото або відео від оригіналу. Ефективність інструменту, за заявою його розробників, становить значні 94%.

Як відомо, діпфейкі створюються шляхом накладення обличчя однієї людини на тіло іншого, а міміка обробляється за допомогою нейромережі таким чином, щоб вона відповідала вихідному відео або знімку. Технологія дуже швидко вдосконалюється, створюючи більше можливостей для зловмисників використовувати її в своїх цілях.

Читайте також:  Смартфони Google навчаться новому режиму нічної зйомки

Система, розроблена вченими з Університету штату Нью-Йорк в Буффало, виявляє діпфейкі, аналізуючи рогівки очей людини, які здатні відображати візерунки створені світлом. Так, на знімку відображення в обох очах буде ідентичним, тому що вони бачать одне і те ж, а синтезовані зображення не можуть точно передати цю схожість.

Deepfake

Як правило, “намальовані” очі відображають різні геометричні форми або їх неспівпадаючі положення. Такого роду невідповідності і виявляє штучний інтелект. Потім генерується оцінка подібності – чим менше бал, тим більша ймовірність, що досліджуване зображення — діпфейк.

До недоліків інструменту можна віднести те, що при належному старанні зазначені невідповідності неважко виправити за допомогою постобробки, а також непрацездатність методу для зображень, де видно тільки одне око або особа не потрапляє в кадр.