Гроші

8 звичок для здобуття фінансової незалежності

Ці вісім ментальних, психологічних і побутових звичок допоможуть вибудувати правильні відносини з грошима.

1. Розробляти бюджет

Це нудне заняття необхідне, щоб дотримуватися основних цілей. Фінансовий план допомагає розставити пріоритети і уникнути імпульсивних витрат. Крім того, він знижує градус тривоги: якщо гроші витрачаються безсистемно, завжди є шанс залишитися на мілині за тиждень до зарплати.

2. Вміти приймати і розраховувати ризики

Вкладатися в будь-яку сумнівну схему, яка обіцяє швидке збагачення, як і боятися інвестувати, помилково. Вкладати гроші потрібно. Але перед цим необхідно дізнатися, які можливості відповідають вашим фінансовим цілям, і прорахувати ймовірні ризики.

3. Уникати нездорової конкуренції

Порівнювати себе з оточуючими — сумнівний вибір. Якщо людина купує новомодну машину або величезну квартиру тільки для того, щоб підкреслити перевагу над іншими, вона просто витрачає гроші і енергію даремно. А ще віддаляє себе від реалізації дійсно значимих цілей.

Важливо створити власне бачення успіху і рухатися до нього своїм шляхом.

4. Відокремлювати свою особистість від грошей

Фінансова незалежність — це ще і незалежність від фінансів. Так що розмір зарплати або накопичень не повинен впливати на самооцінку. Тобто:

  • Гідність людини не повинна страждати і при скромному достатку.
  • Їй не повинно хотітися похвалитися доходами, навіть якщо вони дійсно високі.

5. Не зациклюватися на речах

Фінансово вільні люди піклуються про свої речі, але не створюють з них культ. Якщо потрібно, вони здатні відмовитися від надмірностей. Тому в їхньому житті є багато інших приємних моментів, а не тільки банальне накопичення.

6. Засновувати фінансову стратегію на своїх цінностях

Час і гроші потрібно витрачати на те, що важливо. Якщо людина хоче вирватися з убогості, вона може працювати понаднормово. Якщо людина хоче більше часу проводити з сім’єю, їй варто відмовитися від додаткових проектів. Таким чином, кожен вибудовує відносини з фінансами (і до фінансів), виходячи з особистих пріоритетів.

7. Вміти протистояти миттєвим бажанням

Нерідко люди виправдовують свої імпульсивні покупки фразами на кшталт: «Я гідний щастя». Людина, яка прагне фінансової незалежності, далека від подібних думок і вчинків. Вона не стане витрачати гроші на нову модель смартфона або спонтанну подорож, якщо на даний момент не може собі цього дозволити. Вона володіє самодисципліною і знає, що деякі покупки краще зробити пізніше або не робити взагалі.

8. Мати мету

Це наскрізна думка багатьох попередніх пунктів. Гроші — засіб для досягнення мети. Не навпаки. Саме мета людини і повинна визначати всі її фінансові рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *