Наука

Вчені довели, що чим ми мудріші, тим менше страждаємо від самотності

Самотність

Дослідники говорять, що нове розуміння нейронної активності, пов’язаної з самотністю, допоможе зменшити численні впливи на фізичне і психічне здоров’я, пов’язані з цим почуттям.

Згідно з новим дослідженням, наш мозок реагує на самотність майже протилежно тому, як він сприймає мудрість. Це додає ще кілька доказів до популярної в науковому середовищі теорії про те, що чим ми мудріші, тим менше страждаємо від самотності в повсякденному житті.

Хоча Асоціація самотності і мудрості була помічена і раніше, вчені вперше змогли побачити очевидний зв’язок на нейронному рівні.

Читайте також:  На Землю можуть повернутися динозаври. Компанія Ілона Маска заявила про готовність зайнятися цим

“Нас цікавило, як самотність і мудрість пов’язані з емоційними упередженнями, тобто як ми реагуємо на різні позитивні і негативні емоції”,-пояснив нейробіолог Джоті Мішра з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (UCSD).

За допомогою 147 учасників віком від 18 до 85 років та записів електроенцефалограми (ЕЕГ) Мішра та її колеги зосередили свою увагу на скронево-тім’яному з’єднанні (TPJ) — мозковому вузлі, де збирається і потім обробляється внутрішня і зовнішня інформація.

Добровольцям було запропоновано опитування, щоб вони самі оцінили свою ступінь самотності і навченості, а потім їх попросили пройти простий когнітивний тест, вибираючи особи з позитивним (щасливим), негативним (сумним), загрозливим (злим) або нейтральним виразом обличчя, які відображалися у фоновому режимі.

Читайте також:  М'ясоїди частіше страждають від діабету, хвороб серця та інших хронічних захворювань

Самотніх людей, які самостійно оцінюють себе. найбільше відволікали сердиті обличчя-їх когнітивні процеси в області tpj сповільнювалися. Однак більш мудрі люди більше реагували на щасливі обличчя, що прискорювало їх когнітивні процеси в області TPJ. Нервові реакції були багато в чому протилежними, залежно від того, чи хтось відчував себе самотнім або мудрим.

Дослідники також виявили, що реакція одинаків на гнів викликала більшу активність у лівій верхній тім’яній корі головного мозку (відповідальна за розподіл уваги), тоді як реакція «мудреців» на щастя викликала більшу активність у лівій острівці мозку (яка обробляє соціальні характеристики, такі як співчуття).

Читайте також:  Виявилося, що на стародавньому Марсі посуха чергувалася з вологими періодами

«Це дослідження показує, що зворотна зв’язок між самотністю та мудрістю, яку ми виявили в наших попередніх клінічних дослідженнях, принаймні частково вбудована в нейробіологію, а не є просто результатом суб’єктивних упереджень», — впевнена нейропсихіатр Діліп Йесте з Каліфорнійського університету в США.

Хоча команда стверджує, що буде потрібно набагато більше досліджень, включаючи аналіз людей протягом більш тривалого періоду часу, нова робота дійсно надає корисну інформацію про те, як мозок людей, які відчувають себе самотніми, обробляють інформацію.