Авто

Автопілот Tesla виявиться набагато гіршим, ніж очікувалося

Автопілот

Схоже, обіцянка Ілона Маска прискорити розробку автопілота для автомобілів виявилася поспішною. Компанія підтвердила, що в поточному вигляді і навіть у віддаленій перспективі бортовий комп’ютер і система відстеження дороги у фірмових електрокарах не підходять для повністю автономного водіння.

Хоча глава Tesla протягом декількох останніх років пророкував швидкий вихід просунутої системи автопілота для лінійки автомобілів компанії, дива не сталося. За словами самого глави бренду, систему автопілота варто оцінювати за трьома рівнями розвитку: повна автономність, функціональність, при якій участь людини вже не потрібна, і можливості, здатні переконати регулюючі органи в тому, що система забезпечує достатній рівень надійності і безпеки.

Читайте також:  Опублікований свіжий рейтинг кращих автомобільних марок

На жаль, днями керівництво Tesla відправило регулюючим органам Каліфорнії лист, в якому підкреслила, що незважаючи на назву «повністю автономна система водіння», фірмова розробка поки не призначена для керування транспортним засобом без участі водія.

В актуальному виконанні “автопілот” відповідає рівню SAE 2, що вимагає постійного контролю з боку людини.

Таким чином “повне автономне управління” залишатиметься легендою в наступні кілька років, хоча Tesla і планувала впровадження системи 5-го класу до кінця 2021 року.

При цьому додатковий пакет ПЗ, який Tesla пропонує для активації системи «повного автопілота» в своїх автомобілях, оцінений виробником в $10 000.