Економіка

Уряд розширить коло одержувачів субсидій

Денис Шмигаль

На сьогоднішній день близько п’яти мільйонів домогосподарств в Україні отримують субсидії для оплати житлово-комунальних послуг.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив опрацювати питання розширення кола одержувачів житлово-комунальних субсидій. Про це, повідомляє прес-служба уряду.

“Необхідно розробити комплексне рішення, яке дозволить погасити вже наявну заборгованість. Водночас держава надалі буде підтримувати тих громадян, хто не зможе платити за комунальні послуги”, – цитує Шмигаля прес-служба уряду за результатами наради про стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги.

Читайте також:  В Україні зросло споживання електроенергії

Зазначається, що за підсумками наради прем’єр дав доручення профільним міністерствам опрацювати можливість розширення кола одержувачів субсидій, у тому числі провести відповідну роботу з інформування населення про можливості отримання такої допомоги, а також створити інструмент, який допоможе населенню звіряти розрахунки з постачальником.

Крім того, глава уряду доручив Мінфіну разом з Міненерго розробити механізм щодо вирішення проблеми простроченої заборгованості, а Мінрегіону спільно з місцевою владою провести комунікаційну роботу для запобігання подальшому зростанню боргів за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, що в кінці січня Мінсоцполітики попросило більше грошей для субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. У держбюджеті на 2021 рік видатки на виплату субсидій громадянам передбачені в розмірі 36,6 млрд гривень, але цього замало для допомоги українцям, які її потребують, стверджували в Мінсоцполітики.

Читайте також:  Стала відома ціна газу для України в березні

Через кілька днів Верховна Рада зобов’язала Кабмін протягом місяця внести в парламент зміни до держбюджету на 2021 рік, які передбачають збільшення витрат на субсидії. Проект постанови підтримали 337 нардепів.