Технології

Перший в світі твіт продають за $ 2,5 млн. Покупець вже знайшовся

Twitter

Засновник Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон перший в історії популярного сервісу запис. Фішкою лота став підпис за технологією блокчейн, що підтверджує його унікальність. Незважаючи на високу ціну, товар вже знайшов потенційного покупця — і не одного.

Запис був опублікований самим главою Twitter 21 березня 2006 року. Його зміст лаконічний: “просто налаштовую свій twttr”. Зроблена майже 15 років тому публікація тепер може принести значну суму своєму автору.

Вартість лота зараз оцінюється в $2,5 мільйона — цю ставку зробив генеральний директор малазійського стартапу Bridge Oracle Сіна Еставі. Він перебив попередню пропозицію засновника криптовалютної платформи TRON Джастіна Сана в один мільйон.

Читайте також:  AMD «підгледіла» у NVIDIA, як поліпшити графіку в іграх

Надалі новий власник може або зберегти сертифікат у своїй колекції, або знову виставити на аукціон. Продаж твіту здійснюється у форматі невзаимозаменяемого токена (NFT). Подібна технологія, створена в 2017 році, допомагає закріпити права на який-небудь унікальний об’єкт: від твору мистецтва до нерухомості.