Авто

Hyundai назвав причину масового займання електрокарів

Горить автомобіль

Фірма Hyundai назвала причину масового загоряння електрокарів Kona Electric. Автовиробник поділився висновками комісії Міністерства транспорту Південної Кореї, яка встановила – пожежі сталися через проблеми з акумуляторними батареями LG Chem.

Експерти MOLIT (південнокорейське міністерство, яке регулює земельні, майнові, інфраструктурні та транспортні питання) у власному розслідуванні дійшли висновку, що причиною самозаймання став загнутий анодний язичок на тяговій батареї.

Мінтранс встановив, що через виробничий дефект контакти літій-іонного акумулятора замикалися, що за певних умов могло призвести до пожежі. Комісія підкреслила: всі браковані батареї випущені на фабриці LG Chem в китайському Нанкіні.

Читайте також:  В Україні набрали чинності нові правила ПДР

Представники постачальника батарей LG Chem свою провину не визнають і заявляють, що поки не знайомі з офіційними результатами комісії MOLIT. Виробник акумуляторів наполягає, що в ході численних тестів осередків проблему відтворити не вдалося, а самозаймання кросоверів — наслідок некоректної роботи керуючого софта, розробленого Hyundai для швидкої зарядки.

Оскільки Hyundai прийняв рішення замінити тягові батареї на всіх електромобілях, що потрапляють в групу ризику, сторонам доведеться вкласти в масштабну відкликну кампанію близько одного мільярда доларів.

Відносини між Hyundai і LG Chem зіпсовані: нові електромобілі південнокорейського концерну будуть використовувати акумулятори інших постачальників — SK Innovation і CATL.

Читайте також:  Єдиний в світі лімузин-літак виявився нікому не потрібен

Джерело: Insideevs.com