Аналітика

11 причин, чому готівка краще за карти

Карти і готівка

Пачка банкнот виглядає куди ефектніше, ніж пластиковий прямокутник. Та й заблокувати її не вийде.

1. Розплатитися можна скрізь

Здається, що термінали є всюди. Але це рівно до тих пір, поки ви не підете на ринок за фермерськими сиром і яйцями або не спробуєте купити свіжих огірків у дачника. З купюрами і монетами ви не потрапите в ситуацію, коли теоретично у вас гроші є — на карті, — але купити на них ви нічого не можете.

2. Ви не залежите від інтернету

Невеликий технічний збій перетворює банківську карту в марний шматок пластику. І ось ви стоїте біля каси, поки продавець намагається зловити Wi-Fi, а позаду збирається черга з ненавидять вас покупців. Або вас виганяють з тролейбуса морозним зимовим вечором, бо термінал раптом припинив працювати.

Банкнотам не важливо, що там з інтернетом. Вони працюють завжди.

3. Готівку не заблокує банк

Якщо ви щомісяця віддаєте по 1 000 гривень Васі, але раптом вирішили повернути борг в 20 тисяч Петі, ніхто не заблокує ваші «транзакції» в спробах захистити від шахраїв. А ось нестандартні операції по карті можуть привести до такого кроку з боку банку.

Коли ви вирішите шиканути і спустити всі заощадження, ніхто не запідозрить вас у відмиванні доходів і не змусить підтверджувати, звідки гроші.

Все це вкрай сприятливо позначається на здоров’ї нервової системи.

4. Готівка захищена від помилок судових приставів

Людині властиво помилятися – і судові пристави підтверджують це правило дещо частіше, ніж хотілося б. Випадки, коли у когось заарештовували рахунки і списували гроші через борги тезки, не поодинокі.

Готівкові ж захистять вас від таких ситуацій.

5. Ви менше витрачаєте

Доведено вченими: при використанні готівки люди більш раціонально витрачають кошти. На відміну від любителів карт, під час шопінгу вони приділяють більше уваги ціні товару, а не обмежуються тільки його характеристиками.

6. Ви більше радієте покупкам

Ще один науковий факт: коли ви розплачуєтеся готівкою, покупки приносять вам більше радості. А згодом ці речі представляють для вас велику цінність.

7. Витрати простіше обмежити

Старий як світ лайфхак: щоб менше витратити, потрібно покласти в кишеню рівно стільки грошей, скільки готові витратити. Таке обмеження працює куди краще лімітів по банківських картах, які можна змінити двома натисканнями пальця.

8. Готівка допомагає у вихованні правильних фінансових звичок

Чітко визначена сума грошей в гаманці допоможе уникати імпульсивних покупок. У вас буде час подумати, чи дійсно вам потрібна ця річ. Завдяки цьому ви будете більш виважено підходити до придбань. А це один з китів, на яких стоїть економія.

9. Вам легко давати чайові

Якщо у вас в кишені є готівка, вам більше не доведеться бентежитися і червоніти через те, що ви не можете залишити офіціанту в ресторані бонус.

10. Вам не потрібно платити банку

Комісія за обслуговування рахунку, плата за СМС-повідомлення — нехай це і невеликі витрати, але в них є потенціал для економії.

11. Пачка грошей виглядає представніше, ніж карта

Важкий купа банкнот в руках підвищує почуття власної важливості відчутніше, ніж пластикова карта, навіть якщо вона “золота”.

Наукові джерела:
An Evaluation of the Impacts of Two “Rules of Thumb” for Credit Card Revolvers, source
Cash vs. Credit: Does the Way You Pay Change How You Value a Purchase?, source