Авто

Перший серійний автомобіль з автопілотом 3-го рівня

Honda Legend

Без гучних анонсів відбувся випуск першого в світі серійного автомобіля з системою самостійного водіння третього рівня. Примітно, що зробила це зовсім не Tesla, автопілот якої вважався одним з найбільш просунутих на ринку.

Ілон Маск вже кілька разів говорив про швидку появу в автомобілях Tesla системи повноцінного автопілотування. Здавалося, нова технологія вже на порозі, а власники електрокарів стануть першими користувачами просунутих алгоритмів на базі ШІ. На цьому тлі анонс Honda став справжнім сюрпризом, адже японський виробник вже готовий вивести на дороги серійну машину з автопілотом третього рівня.

Читайте також:  Оновлений Kia ProCeed вперше зняли на дорозі

Третій рівень кардинально відрізняється від другого: це перехід від часткової автоматизації — як в Tesla Autopilot — до умовної автоматизації (автоматизації за умовою). Це означає, що автомобіль може зчитувати оточення і приймати самостійні рішення на основі отриманих даних.

Система допомоги водієві Honda Sensing Elite являє собою комерційну платформу самоврядування, призначену поки тільки для внутрішнього ринку. Першими випробувати нову функцію зможуть власники седанів Legend. Інженери японської компанії заявляють, що це вже не часткова Автоматизація, як в Tesla та інших авто, але ще і не повна відмова від задіяння водія в складних умовах. Саме тому Honda називає ADAS системою умовної автоматизації.

Читайте також:  Перший штат США прийняв закон про заборону двигунів внутрішнього згоряння

Автопілот Honda отримав контроль над гальмами і рульовим управлінням. Це дозволяє автомобілю самостійно підтримувати задану відстань, швидкість і положення смуги руху. Весь цей час водієві дозволяється дивитися телевізор і займатися будь-якими іншими справами. У разі непередбачених ситуацій система сигналізує про те, що людина повинна взяти управління в свої руки, якщо цього не трапиться, машина зупиниться з включенням аварійних вогнів. До моменту виходу на ринок алгоритм пройшов майже 1,3 мільйона кілометрів на дорогах загального користування.

Представники Honda просять не переоцінювати можливості ШІ. Всього буде випущено поки тільки 100 автомобілів вартістю трохи більше $100 000 кожен. Використовувати їх дозволять тільки на території Японії.