Наука

Вчені вирахували дату смерті всього живого на Землі

Сонячний спалах

Дослідники NASA опублікували дані масштабного комп’ютерного моделювання. Вчені розповіли, скільки часу у людства залишилося, щоб знайти нове місце для проживання, поки сонце не знищить повністю життя на Землі.

Насправді розрахувати час, коли сонячна радіація повністю знищить атмосферу Землі, не так вже й складно. Однак подібні дослідження можуть не мати нічого спільного з реальністю.

Саме тому вчені проводять комп’ютерне моделювання, враховуючи сотні і навіть тисячі різних умов розвитку життя на планеті. На даний момент модель запускалася понад 400 тисяч разів, що дозволяє дослідникам з упевненістю говорити про отримані результати.

Читайте також:  Виявилося, що на стародавньому Марсі посуха чергувалася з вологими періодами

“Ми виявили, що дезоксигенація-це неминучий наслідок збільшення сонячних потоків. При цьому точний час цього процесу модулюється обмінним потоком відновлювальної енергії між мантією і системою океан-атмосфера-кора», — пояснюють вчені.

Згідно з підрахунками, останній день Землі настане приблизно в 1 000 002 021 році. Більш точної дати немає, але дослідники радять бронювати космоліт на Альфа Центавру заздалегідь.

Варто взяти до уваги, що терміни можуть зрушити в бік зменшення, адже в результаті діяльності людини вже зараз відбуваються процеси, яких не було останні 2,5 мільярда років. У будь-якому випадку вчені вірять, що люди все ж зможуть знайти вихід зі складної ситуації, тим більше що на її рішення є ще мільярд років.