Економіка

В Україні подорожчають яблука – експерти

Яблука

Українське яблуко дорожче, ніж імпортне, тому що в Україні більшість яблук переробляють на сік і масово вивозять за кордон.

Значний стрибок цін на вітчизняні яблука прогнозують на травень. Тоді кілограм коштуватиме близько 75 гривень. Про це з посиланням на експертів у неділю, 7 березня, пише портал Сегодня.

“Тобто яблука в травні коштуватимуть у три рази дорожче, ніж на цей момент”, – спрогнозували аграрні експерти.

Читайте також:  АМКУ вивчає зростання цін на продукти

Чому українське дорожче за імпортне, пояснили тим, що в Україні більшість яблук переробляють на сік і масово вивозять за кордон. Тому на продаж всередині країни залишається небагато.

“Якщо ягід урожай буде хороший і в травні не буде великих заморозків, імовірність ціни в 50 гривень буде все нижча, так як люди з яблук переключаться на ягоди. Якщо ягід доступних не буде і вони будуть по 100 гривень, як у червні минулого року, тоді яблуко за ціною 55-75 люди швидше за все куплять”, – пояснює експерт аграрного ринку Олександр Хорєв.

У той же час, відзначають експерти, у цьому році очікується хороший урожай плодових. Принаймні на Київщині.

Читайте також:  НБУ два тижні поспіль не виходить на міжбанк

“Сприяла врожаю сніжна зима, і радує прогноз на весну. Сильних морозів на період цвітіння фруктових дерев синоптики не обіцяють, тому восени яблук буде багато”, – говорять фахівці.