Авто

Аналітики порівняли шкоду від електрокарів і автомобілів з ДВС

Авто

Автомобілі з електричними двигунами набирають популярність, проте експерти досі не можуть остаточно визначитися, чи дійсно цю технологію варто називати чистою. Чергову спробу зробили аналітики Transport & Environment (T&E). Вони довели, що електрокари завдають природі значно менше шкоди.

На думку аналітиків, одним з ключових критеріїв, що свідчать про високу екологічність електрокарів, може вважатися кількість використовуваної сировини. Наприклад, за весь термін своєї служби акумулятор електромобіля витратить всього 30 кг металів в порівнянні з 17 000 літрами бензину, спалюваними в середньому звичайним автомобілем.

Якщо брати приклади з реального світу, то за масштабами це буде порівнянно з футбольним м’ячем і вежею з нафтових бочок висотою з 25-поверхівку. Важливо, що розрив буде тільки збільшуватися, адже технології не стоять на місці.

Читайте також:  Kia розпочала продаж найдешевшого 7-місцевого кросовера

Передбачається, що кількість необхідного кобальту знизиться більш ніж на три чверті, а нікелю-приблизно на одну п’яту. Електромобілі будуть ставати все більш безпечними для навколишнього середовища, а ось звичайні двигуни внутрішнього згоряння вже досягли піку свого розвитку.

Значне поліпшення ситуації має відбутися вже в 2021 році, адже Європа планує налагодити випуск великих обсягів акумуляторів. Одночасно будується відразу 22 заводи, що призведе до збільшення виробничих потужностей до 460 ГВт/год в 2025 році (приблизно 8 мільйонів одиниць акумуляторів).