Технології

ШІ вперше написав повноцінну п’єсу. Вийшло дивно і абсурдно

ШІ

Команда ентузіастів вперше в історії задіяла штучний інтелект для написання повноцінної п’єси. Результат вийшов неоднозначним. Машина часто плутає стать головного героя, використовує чорний гумор і часом зовсім не розуміє сенсу тексту.

Після того як ШІ навчився писати курсові роботи, йому нічого не залишалося, окрім як взятися за повноцінну п’єсу. Насправді команди дослідників ніяк не пов’язані, але обидва результати засновані на розробці компанії OpenAI.

В даному випадку машині поставили завдання написати п’єсу, головний герой якої — робот. Використовувалася просунута нейромережа GPT, яка здатна обробляти великі обсяги тексту.

Читайте також:  Apple розробила надточний підекранний сканер Touch ID

«Це свого роду футуристичний “Маленький принц”», — каже драматург Давид Кошняк, який керував підготовкою сценарію. Як і в класичній повісті Антуана де Сент-Екзюпері, наша 60-хвилинна постановка розповідає про подорож персонажа (на цей раз робота), який виходить у світ, щоб дізнатися про устрій суспільства, людські емоції і навіть смерть.

За словами дослідників, всю п’єсу розбили на кілька частин по п’ять хвилин кожна. Творці писали перше речення у вигляді діалогу, а ШІ пропонував свій варіант розвитку подій. У підсумку 90% тексту придумані алгоритмом, а п’єса може здатися глядачам дивною. Наприклад, машина часто забуває про те, хто ж був головним героєм твору. Крім того, часто AI плутається в тексті, формулюючи незв’язні речення. Ну а після спроби додати в п’єсу кілька жартів машина здивувала дослідників грубістю і вульгарністю свого гумору.

Читайте також:  Видання Bloomberg назвало вартість Epic Games

“Не звинувачуйте комп’ютер”, – пише один з кураторів проекту. «AI відображає тільки те, про що люди пишуть в Інтернеті, без будь-яких фільтрів і сорому. Це схоже на те, як дитина слухає своїх батьків, а після говорить про це в школі».

Група ентузіастів готова представити виставу на основі твору ШІ. Подивитися її можна на офіційному сайті проекту.