Авто

Volvo скоротить лінійку седанів і універсалів заради кросоверів

Volvo XC40 Recharge

Компанія Volvo має намір відмовитися від деяких седанів і універсалів через те, що їх популярність залишає бажати кращого-набагато охочіше люди тепер купують кросовери.

Як розповів в інтерв’ю виданню Autocar глава компанії Volvo Хокан Самуельссон, кросовери лінійки ХС сьогодні забезпечують шведській марці майже три чверті обсягу продажів, тому модельний ряд неминуче повинен зазнати відповідних змін.

Справа в тому, що, за словами Самуельссона, на сьогоднішній день у Volvo занадто багато седанів і універсалів — «великих і маленьких, довгих і дуже довгих». Від деяких з них доведеться відмовитися, стверджує глава компанії.

Читайте також:  Дощові дрег-перегони: BMW X6 M проти Lamborghini Urus

Він також зазначив, що окремі моделі седанів і універсалів, можливо, варто все-таки залишити в лінійці, «але, ймовірно, не так багато».

Всі звільнені ресурси Volvo кине на кросовери-сегмент SUV, як очікується, буде тільки розширюватися. Ще один з найважливіших напрямків розвитку-електрифікація модельного ряду.

Шведи планують, що до 2030 року в лінійці не залишиться жодного автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння, а вже до 2025 року частка моделей з електричними силовими установками в глобальних продажах Volvo складе не менше 50 відсотків.

Іншу половину продажів марці повинні забезпечити гібриди. За підсумками 2020 року частка електрифікованих моделей склала всього 4,2 відсотка.