Авто

З конвеєра головного заводу Skoda зійшов 15-мільйонний автомобіль

Enyaq iV

З конвеєра головного заводу Skoda в Млада-Болеславі (Чехія) зійшов 15-мільйонний автомобіль. Для досягнення вражаючої цифри фабриці знадобилося 116 років. Skoda відсвяткувала випуск ювілейного автомобіля спеціальним релізом, в якому відзначила найважливіші віхи в історії марки.

Фабрика Skoda в Млада-Болеславі досі залишається провідним заводом марки: на підприємстві збирають майже всіх «Шкод», в тому числі Fabia, Scala, Octavia, Kamiq, Karoq і Enyaq iV. На історичному заводі трудяться понад 29 тисяч осіб.

Першим автомобілем, що зійшов з конвеєра заводу в Млада-Болеславі, став Laurin & Klement Voiturette Type A — знаменна подія сталася в 1905 році. Цех, в якому створювалися Voiturette Type A зберігся до наших днів: кілька років тому приміщення перетворили на музей Skoda. Символічно, що 15-мільйонним автомобілем став Enyaq iV: вибір електрокара уособлює стратегію цифровізації та електрифікації чеської марки.

Читайте також:  Електричний Mercedes-Benz EQS: характеристики і ціни [ФОТО]

Тільки на заводі Skoda в Млада-Болеславі на одній виробничій лінії одночасно випускаються і моделі на електричній платформі MEB (Enyaq iV), і моделі на «традиційній» архітектурі MQB (Octavia, Karoq). На інших підприємствах концерну Volkswagen аналогів конвеєру Skoda немає.

На даний момент у Skoda є три фабрики в Чехії, а також заводи в Словенії, Україні, Китаї, Індії та Росії. Загальна кількість випущених автомобілів чеської марки перевищила позначку 24 мільйони 800 тисяч штук. Ймовірно, ювілейний 25-мільйонний автомобіль Skoda буде випущений до кінця 2021 року.