Технології

Порятунок потопаючих довірять роботам. Перший експеримент пройшов вдало

DEDAVE

Німецькі інженери продемонстрували перший прототип робота-рятувальника. Він повинен приходити на допомогу потопаючим в басейнах і відкритих водоймах людям, реагуючи на екстремальні ситуації швидше людини завдяки вбудованій системі ШІ.

Вода становить підвищену небезпеку для тих, хто недостатньо добре плаває або має проблеми зі здоров’ям. При цьому навіть у критих басейнах рятувальники не завжди встигають прийти на допомогу потопаючим. Завдання стає ще складніше в глибокій і каламутній воді: там відшукати людину непросто. Вирішити всі ці проблеми може автономний підводний апарат DEDAVE.

Читайте також:  Глава Virgin Galactic полетить в космос раніше Джеффа Безоса

Робот став дітищем групи інженерів з німецького Інституту оптроніки і створений за підтримки рятувальної служби в німецькому місті Галле. Більшу частину часу DEDAVE буде перебувати під водою, відстежуючи переміщення людей за допомогою спеціальних датчиків. Як тільки алгоритм визначить ознаки утоплення, до місця знаходження плавця відправиться спеціальний модуль, який доставить людину на сушу.

DEDAVE

Крім басейнів, робота можна задіяти і на відкритій воді. Для цього доведеться подбати про додаткові датчики на патрулюючих територію безпілотниках або повітряних кулях, а сам DEDAVE отримає акустичну систему, здатну знаходити тіло людини навіть в каламутній воді. Пристрій продемонстрував свою ефективність, виявивши і витягнувши на поверхню потопаючий манекен масою 80 кг. За дві хвилини робот не тільки потенційно врятував чиєсь життя, але і доставив «людину» до команди рятувальників.

Читайте також:  Додаток Microsoft розповість, чи «потягне» комп'ютер Windows 11

Джерело: radiosaw