Робота

Поради на весь тиждень: що робити за годину до кінця робочого дня

Робочий тиждень

Як би ви не любили свою роботу, за годину до кінця робочого дня зосередитися буває практично неможливо. Якщо в такому стані змусити себе взятися за складну справу, результати виявляться далеко не найкращими. Ось кілька ідей, які допоможуть продуктивно завершити робочий день.

В кінці робочого дня починати серйозні проекти немає сенсу, але і сидіти склавши руки теж не хочеться. Скористайтеся цими порадами, щоб не бездумно дивитися в монітор і просунутися в справах. Крім того, ви будете виглядати зайнятим і цілеспрямованим, якщо загляне начальник.

В понеділок розберіть пошту

На роботу з поштою в день може йти по кілька годин, особливо по понеділках, коли за вихідні накопичується багато непрочитаних повідомлень. І хоча в кінці дня краще не писати важливі листи, сил розібрати теку з вхідними у вас напевно вистачить.

  • Відпишіться від непотрібних розсилок.
  • Створіть папки або ярлики для різних типів листів. Наприклад, за іменами людей та назвами відділів або за проектами, з якими вони пов’язані.
  • Видаліть або заархівуйте старі повідомлення.
  • Позначте листи, на які потрібно відреагувати.

У вівторок обміркуйте наступний великий проект

Іноді не хочеться братися за нову справу ближче до кінця дня, бо не вдасться його закінчити. В такому випадку краще обміркувати, що вам знадобиться для його виконання завтра, і підготувати все необхідне. Уявіть, які питання і перешкоди можуть виникнути. Заздалегідь знайдіть потрібну інформацію — це заощадить час, коли ви будете готові взятися за справу.

Краще всього провести таку підготовку на початку тижня, тоді ви з більшою ймовірністю реалізуєте свої плани в дні, що залишилися.

У середу вдосконалюйте свої навички

Хороший професіонал не тільки планує та виконує завдання. Ще важливо постійно поглиблювати свої знання та вдосконалювати навички.

Намагайтеся розвиватися і постійно бути в курсі останніх подій у своїй сфері діяльності. Діліться досвідом з колегами. Так ви витратите зайву годину і проведете час з користю.

У четвер приберіться на робочому столі

На думку вчених, безлад на столі відволікає нас і негативно позначається на продуктивності. До того ж, уявіть, яке враження про вас створиться у вашого начальника бардак на робочому місці.

Так що прибирання на столі — чудове заняття, коли ви вже вважаєте хвилини до п’ятниці і не хочете братися ні за що серйозне. Викиньте непотрібні папери, потрібні розкладіть по місцях, вимийте кухоль, протріть стіл і клавіатуру.

У п’ятницю складіть розклад на наступний тиждень

Це заощадить вам час на наступному тижні і зарядить енергією вже зараз.

  • Складіть список всього, що ви хотіли б зробити на наступному тижні. Великі проекти розбийте на дрібні, легко виконувані кроки.
  • Розсортуйте справи за ступенем важливості.
  • Складіть для себе реалістичний розклад, щоб виконати все задумане.

І хоча ви вже не зможете зосередитися на справах поточного тижня, у вас буде відмінний заділ на наступний.