Авто

З’явилися подробиці про кросовер Smart на платформі Geely

Geely Smart

Mercedes-Benz і його китайський партнер Geely готують до прем’єри концептуальний прототип майбутнього електричного кросовера Smart, повідомляє Autocar. В основу новинки ляже платформа, розроблена Geely, А а одній зарядці електрокросс зможе проїхати до 500 кілометрів.

Про те, що Geely і Mercedes-Benz організують спільний випуск електрокарів Smart для ринків Китаю і Німеччини, стало відомо ще в 2020 році. Тоді ж повідомлялося, що кожен з партнерів інвестує в спільне підприємство по 2,7 мільярда юанів (майже 389 мільйонів доларів), а повноцінний випуск електричних Smart запустять в 2022 році.

Читайте також:  Genesis випустить електромобіль з сонячними панелями на даху

Тепер же проект обростає новими подробицями. Концепт, який стане передвісником майбутнього кросовера Smart B-класу, представлять на виставці в Мюнхені 7-12 вересня 2021 року. В його основу ляже архітектура Pure electric Modular Architecture – ця назва раніше використовувалася для платформи Geely SEA (Sustainable Experience Architecture), призначеної для електрокарів.

За попередніми даними, потужність силової установки електро-кросу Smart складе 272 кінських сил, її буде живити батарея ємністю 70 кіловат-годин, на одному заряді якої електрокар зможе проїхати 500 кілометрів по циклу NEDC.

Новинка стане найбільшим “Смартом” за всю історію бренду – його довжина складе більше чотирьох метрів. За габаритами серійний п’ятимісний кросовер можна буде порівняти з MINI Countryman.

Читайте також:  Дорогі автомобілі виявилося продавати легше, ніж дешеві

Що ж стосується нинішніх моделей Smart, то до 2022 року Mercedes-Benz продовжить випускати EQ ForTwo і EQ ForFour на європейських заводах у Франції та Словенії. Після 2022 року на потужностях французького підприємства в місті Амбах організовують виробництво електромобілів лінійки EQ.