Мило ручної роботи

Мило ручної роботи: бізнес-план і поради

На Заході вже давно немає поняття «саморобний», його замінило більш благородне словосполучення – виріб ручної роботи. При цьому розцінюються подібні вироби в кілька разів дорожче, ніж штамповані і фабричні, бо мають власну родзинку і індивідуальність. Внаслідок зростаючого попиту на товар ручної роботи – миловаріння як бізнес починає набирати обертів.

Останнім часом мило ручної роботи стало користуватися великим попитом, найчастіше його купують в подарунок рідним або близьким, рідше в особисте користування для догляду за собою. Адже подібне мило не просто засіб гігієни – це відмінний косметичний засіб. У силу свого насичення вітамінами, ефірними маслами і відварами трав, воно допомагає розгладити зморшки і підтягнути шкіру, роблячи її більш привабливою. Звідси й інтерес до виробництва мила ручної роботи як до бізнесу.

Крім того що мило ручної роботи користується попитом, ця ніша не зажадає від починаючого підприємця великого стартового капіталу, і порадує рентабельністю. При цьому навчитися цьому ремеслу можливо за допомогою інтернет-уроків, які показують безліч способів і рецептів миловаріння.

Мило ручної роботи

Мило ручної роботи не просто засіб гігієни, це відмінний косметичний засіб

РЕЄСТРАЦІЯ

Для того щоб почати законну підприємницьку діяльність необхідно зареєструватися в податковій службі в якості юридичної особи або індивідуального підприємця. Обидва види реєстрації дозволять Вам набирати співробітників, придбавати майно і відкривати рахунки в банках. Але ПП обійдеться Вам у кілька разів дешевше, та й сама процедура займе набагато менше часу. Тим більше що покупцеві буде важливо не форма реєстрації фірми, а якість товару.

Для бухгалтерії вибираємо спрощену систему оподаткування, яка дозволить знизити податкове навантаження і статистичну звітність.

ПОШУК ПРИМІЩЕННЯ

Для того щоб почати бізнес з миловаріння необхідно знайти приміщення в якому будуть знаходитися майстерня, офіс магазин. Це може бути невелике приміщення площею 35-40 квадратних метрів. Обов’язково в майстерні повинен бути проведений водопровід, світло і каналізація. Для зменшення витрат на оренду можна зняти приміщення не в центральній частині міста, а в спальному районі, де кількість клієнтів буде ані трохи не менше.

Приміщення необхідно розділити на кілька зон, перша для миловаріння, друга для невеликого складу, третя для магазину. Найкраще самостійно зробити ремонт у приміщенні, створивши творчу атмосферу для себе і своїх покупців. Щоб люди могли Вас легше знайти, необхідно замовити світлову вивіску, яка навіть у темний час доби буде залучати погляд.

Магазин мила

Приміщення необхідно розділити на майстерню, склад і магазин

ОБЛАДНАННЯ

Для того щоб займатися миловарінням підприємцю знадобиться:

– електрична чи газова варильна поверхня;

– Сталеві посудини для плавки мильної основи і приготування відварів, будуть потрібні великі і маленькі тари;

– Форми для розливу мила, бажано силіконові або пластикові;

– Термометр, для вимірювання температури маси;

– Ваги, миски, ступки, лопатки, пластикові контейнери (для процесу приготування)

– рукавички, респіратор, рушники (для захисту);

– Вітрини для магазину.

Це мінімальний набір обладнання, з якого можна почати бізнес з миловаріння.

Мило ручної роботи

Створення ексклюзивного мила можливо тільки при повному комплекті необхідного обладнання

ЗАКУПКА ІНГРЕДІЄНТІВ

Більша частина коштів при виготовленні мила ручної роботи (до 80 відсотків) буде йти на мильну основу. Вона складається з рослинних компонентів, оптова ціна мильної основи становить близько 60 гривень за кілограм, для початку вистачить основи на 1000 шматків мила по 100 грам, це обійдеться підприємцю приблизно в 4 000 гривень.

Бізнес буде просуватися тільки якщо виробники мила будуть шукати цікаві та незвичайні смаки і аромати, незвичайні колірні поєднання. Саме це робить мило ексклюзивним. Щоб варити подібне необхідно вивчити існуючі наповнювачі для мила, щоб була можливість експериментувати. При цьому треба пам’ятати, що головна мета мила – підтримка краси і здоров’я шкіри, тому в нього не можна додавати барвники та аромотізатори, здатні викликати алергію.

Мило ручної роботи

Щоб варити якісне мило необхідно вивчити існуючі наповнювачі, щоб була можливість експериментувати

Орієнтовна вартість інгредієнтів для миловаріння (в них входять ефірні олії, вітаміни, рослинні жири, глини, аромотізатори, натуральні барвники) не перевищує 1-2 тисяч на місяць.

Пам’ятайте: Бажано підписувати склад продукту у кожного шматочка мила, таким чином, Ви забезпечите себе від претензій клієнтів, які страждають алергією.

Не можна економити на упаковці мила, тому що зовнішній вигляд повинен бути продаваючий. Тим більше що найчастіше мило ручної роботи стає подарунком. Витрати на упаковку не перевищать 1.5-2 тисяч на місяць.

ПЕРСОНАЛ

Спочатку найкраще працювати самостійно і залучати близьких родичів, з яким можна буде домовитися з оплатою. З часом знадобиться продавець-консультант, майстер миловаріння і бухгалтер, який зможе мінімізувати податкові збори з малого підприємства.

Зарплата продавця – 3-5 тисяч гривень, майстра з миловаріння не менше 4-5 тисяч, бухгалтера на частковій зайнятості – 2500 гривень.

Майстер миловаріння

З часом Вам знадобиться найняти на роботу професійного майстра миловаріння, оскільки самостійно займатися цим не буде часу

РЕАЛІЗАЦІЯ

Найважливіший етап в цьому бізнесі – процес реалізації продукції. Свої перші успіхи в миловарінні можна дарувати рідним і близьким, тим самим підключаючи найкращий вид реклами – «сарафанне радіо». Згодом необхідно домовитися з салонами краси та косметичними та подарунковими магазинами про виставлення продукції на реалізацію, з урахуванням їх накрутки. Також хорошим способом розповсюдження товару буде інтернет і соціальні мережі. Продавати мило можна за допомогою своєї групи в «Вконтакте» або «Facebook», а також на своєму сайті. Клієнтам сподобається можливість доставки мила додому, щоб заощадити час, тому необхідно вказати цю послугу. Ну і звичайно ж реалізація товару проводитиметься через Ваш магазинчик, який повинен себе виправдовувати. У разі успішного старту можна буде відкрити філії магазину в інших містах, розширивши масштаби бізнесу і збільшивши прибуток.

Миловаріння

Перші успіхи в миловарінні можна дарувати рідним і близьким, тим самим підключивши «сарафанне радіо».

ДОХОДИ І ВИТРАТИ

Собівартість шматочка мила, вагою 100 грам не перевищує 10 гривень. При цьому ціна реалізації зазвичай коливається від 60 до 150 гривень, залежно від місця продажу і упаковки, при реалізації 500 шматків мила на місяць, дохід складе 30 – 75 000 гривень.

Порахуємо витрати на входження в бізнес з миловаріння:

– реєстрація ІП – 700 гривень;

– Косметичний самостійний ремонт – 3000 гривень;

– Матеріали для виробництва – 5 000 гривень;

– Обладнання – 15 000 гривень;

Разом близько 24 000 гривень.

Щомісячні витрати:

– зарплата в місяць (починаючи з 2-3 місяця) – 9000 гривень;

– Оренда – 5 000  гривень;

– Закупівля сировини – 6000 гривень.

Разом 20000 гривень.

Чистий прибуток за рік складе від 250 000 до 650 000 гривень. Термін окупності бізнесу коливається від 1 до 4 місяців роботи.

Однозначними плюсами даного бізнесу є невелика необхідна площа, недороге обладнання, висока рентабельність і невеликий термін окупності. До мінусів можна віднести лабораторний контроль, який повинен пройти товар для отримання відповідного сертифіката. Якщо Ви зважили всі «за» і «проти» і готові почати бізнес з миловаріння, то приступайте прямо зараз до вивчення цього дивного процесу і станьте одним з кращих майстрів у своєму місті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *