Авто

Ще одна країна заборонить двигуни внутрішнього згоряння

Сінгапур

Влада Сінгапуру з 2025 року заборонять реєструвати нові автомобілі і таксі, оснащені моторами на дизелі, повідомляє місцеве управління наземного транспорту (Land Transport Authority, LTA). Ще через п’ять років все нові машини будуть оснащені екологічно чистими силовими установками, а до 2040 заборона на двигуни внутрішнього згоряння пошириться на весь автопарк країни.

Як уточнює Bloomberg, Сінгапур планував ввести мораторій на дизельне паливо тільки в 2030 році, проте вирішив зрушити термін на п’ять років. Причина-в прагненні якомога швидше скоротити шкідливі викиди в атмосферу і простимулювати поширення електромобілів.

Читайте також:  Jeep відкликає позашляховики через непрацюючі подушки безпеки

За даними LTA, на сьогоднішній день на дизелі в Сінгапурі працюють близько 2,9 відсотка легковиків, а частка таксі на «важкому» паливі досягає 41,5 відсотка. Крім цього, дизелем заправляються більшість вантажівок і автобусів, які, однак, не торкнеться оголошена урядом заборона.

До 2030 року Сінгапур планує розгорнути мережу з 60 тисяч зарядних станцій для електрокарів, дві третини з яких встановлять на громадських автостоянках, а решта – на приватних. Очолить перехід автопарку країни на електроенергію спеціально сформований урядовий орган.

За планом влади, до 2040 всі автомобілі в Сінгапурі будуть оснащені екологічно чистими силовими установками. У плані числяться й інші заходи: поширення сонячних батарей, висадка мільйона нових дерев, розширення мережі залізниць і велосипедних доріжок, а також скорочення кількості сміття, що відправляється на звалища країни.

Читайте також:  Найбільш американським автомобілем назвали Ford Mustang GT

Джерело: Land Transport Authority, Bloomberg