Авто

Jeep може відмовитися від імені Cherokee

Cherokee

Глава концерну Stellantis, до складу якого входить марка Jeep, заявив, що бренд може відмовитися від імені Cherokee через наростаюче невдоволення індіанців. Вождь одного з племен продовжує наполягати на повній забороні використання слова Cherokee в назві моделей.

Наприкінці лютого нинішній вождь племені Cherokee Nation, одного з трьох найбільших племен індіанців черокі, визнаних федеральною владою США, завив, що використання імені Cherokee на автомобілях «не робить честі його народу». За словами Чака Хоскіна-молодшого, найкращим проявом поваги могло б стати вивчення їх історії, культури і мови. Однак в Jeep з цим не погодилися.

Читайте також:  10 китайських автомобілів, які майже не ламаються

У своєму повідомленні керівництво марки закликало до відкритого діалогу і уточнило, що назви моделей «ретельно вибиралися» і, навпаки, лише «вихваляють корінних жителів Америки».

Тепер стало відомо, що переговори поки ні до чого не привели, так як сторони дотримуються своїх позицій. Тим часом видання The Wall Street Journal цитує генерального директора Stellantis Карлоса Тавареса, який говорить, що готовий до будь-якого результату. «На цьому етапі я не бачу жодної проблеми — підкреслює Таварес. – Але якщо вона з’явиться, ми, звичайно ж, її вирішимо».

З цього можна зробити висновок, що керівництво Stellantis, в общем-то, не проти, якщо «Джип» відмовиться від імені Cherokee, яким користується з 1974 року. Чи виникнуть після такого прецеденту проблеми у Volkswagen Touareg і Nissan Qashqai (іранське плем’я, що веде напівкочовий спосіб життя), не відомо.

Читайте також:  В Європі дебютував оновлений Jeep Compass

Кобб-Грітем, представник племені чікасо, що проживає в південно-східних штатах, підтримує суверенний уряд Cherokee Nation і висловлює свою думку так: “Якщо ви бажаєте вшанувати когось-дайте йому нагороду; якщо ви збирається назвати продукт на його честь — ви просто хочете заробити”.

До слова, в 2014 році, коли Jeep знову виводив модель Cherokee на американський ринок, у індіанців Cherokee Nation теж були питання до імені — але тоді вони самі визнали, що назва племені не захищена авторським правом, тому не можна заборонити його використовувати.

Джерело: WSJ