Робота

4 звички, які допоможуть завести і зміцнити професійні зв’язки

Ділові звязки

Читаючи про неймовірні історії успіху, багато хто уявляє собі підприємця, який самотньо працює цілодобово, щоб втілити мрію в життя. Але зазвичай все відбувається не так. Чим більше людей ви знаєте, тим вищі шанси досягти успіху.

1. Говоріть по справі

Просто привітатися недостатньо. Потрібно завести таку розмову, яка зацікавить обидві сторони. Спілкуватися можна по-різному: по телефону, за обідом, через соцмережі. Головне — не витрачайте свій і чужий час на безглузді розмови.

2. Приносіть користь

Одного разу Келлі Річардс організовувала виступу актора Джеррі Сайнфелда в компанії Cisco. Вона розговорилася з ним, і він, знаючи про її досвід роботи в Apple, попросив домовитися про зустріч зі Стівом Джобсом. Завдяки зв’язкам вона допомогла двом впливовим людям познайомитися і налагодити стосунки.

Щоб принести користь, необов’язково обертатися в колі знаменитостей. Можна шукати способи полегшити завдання колегам і клієнтам. Це зміцнить довіру між вами, тому вони завжди будуть раді вас чути.

3. Відвідуйте галузеві заходи

Тим, хто досягає успіху в бізнесі, починає здаватися, що можна не ходити на конференції, але це не так. Не пропускайте події, на яких можна поспілкуватися з колегами, фахівцями інших компаній, знайти клієнтів і завести корисні знайомства. Головне — знайдіть в собі впевненість і заговорить першим.

Крім того, такі заходи тримають вас в курсі останніх тенденцій.

4. Не втрачайте контакти

Не втрачайте зв’язок з новими знайомими: ви ніколи не знаєте, хто з них принесе користь вашій справі. Коли ви публікуєте статті або створюєте розсилку, переконайтеся, що про це дізнаються ваші нові знайомі. Не бійтеся нагадувати про себе.

Іноді велика мережа контактів дає більше, ніж капітал.