Технології

Google Chrome перестане «шпигувати» за користувачами. Але не відразу

Google Chrome

Однією з фішок Google Chrome 89 стала технологія FLoC, яка прийшла на заміну файлів cookie. У своєму блозі компанія розкрила подробиці її роботи і розповіла, в які терміни готова повністю відмовитися від передачі особистих даних користувачів рекламним агентствам.

“72% людей вважають, що всі їхні дії в Інтернеті відстежуються рекламодавцями, технологічними фірмами або іншими компаніями, а 81% користувачів впевнені, що потенційні ризики, з якими вони стикаються через збір даних, переважують переваги такого підходу”, – йдеться в офіційному блозі техногіганта.

Читайте також:  Представлено розумне кільце для управління смартфоном і не тільки

Згідно прес-службі Google, компанія відмовиться від підтримки сторонніх файлів cookie, але продовжить співпрацю з рекламодавцями за допомогою функції FLoC (Federated Learning of Cohorts). Вона теж аналізує поведінку людини в мережі, але лише для того, щоб віднести його до певної аудиторії. При цьому особисті дані користувача розкриватися не будуть.

Відмова від збору конфіденційної інформації з метою показу таргетованої індивідуальної реклами буде виконуватися поступово протягом двох років. Директор з управління продуктами Google Девід Тімкін заявив, що анонімізація з використанням зберігають конфіденційність API стане заміною індивідуальних ідентифікаторів. При цьому як рекламодавці, так і споживачі зможуть отримувати вигоду з нових технологій.

Читайте також:  Браузер Microsoft Edge навчився вирішувати математичні формули

Публічне тестування системи FLoC почнеться в кінці цього місяця, а її інтеграція з сервісом Google Ads відбудеться орієнтовно в другому кварталі 2021-го.

Джерело: Wall Street Journal