Технології

10-секундний відеоролик продали за $ 6,6 мільйона. Що в ньому такого?

BEEPLE

Кожна секунда оригінального відео обійшлася новому власнику в $ 660 000. При цьому на ціну твору вплинула зовсім не ексклюзивність: подивитися ролик на YouTube може будь-хто, не заплативши ні копійки.

Мова про твір цифрового художника під ніком BEEPLE. Відеоряд демонструє лежачу на задньому плані фігуру екс-президента США Дональда Трампа, покриту різними гаслами і проходять повз людей. 10-секундний художній твір було аутентифіковано блокчейном, який служить цифровим підписом для підтвердження особи власника і вказує на справжність оригіналу.

Читайте також:  Антисонячні панелі зможуть виробляти енергію вночі

Подібні ролики-це новий тип цифрового активу, відомого як невзаимозаменяемий токен (NFT). Технологія блокчейн дозволяє публічно аутентифікувати предмети як єдині в своєму роді. Популярність такого роду творів мистецтва різко зросла під час пандемії — ентузіасти та інвестори намагаються витратити величезні суми грошей на предмети, які існують тільки в Інтернеті.

OpenSea

Всього за останні п’ять місяців послугами OpenSea, торгового майданчика для NFT, скористалися до ста тисяч покупців, а загальна сума продажів склала близько $250 мільйонів.