Аналітика

Як виглядають системи охорони здоров’я в різних країнах світу

Медицина

Сьогодні у Великобританії відзначається підвищений попит на медичні послуги, – пише портал CNN. Лікарі говорять про збільшення кількості пацієнтів, які обслуговуються не тільки на особистих прийомах, але також отримують консультації по телефону. У середньому, лікар в день може приймати до 40-50 пацієнтів.

Медичні послуги у цій країні безкоштовні і фінансуються з бюджету, податків і обов’язкових внесків населення. Однак, останнім часом, у зв’язку із збільшенням кількості звернень до лікарів, система охорони здоров’я відчуває підвищений фінансовий тиск. У той же час, відзначається зменшення відсотка її державного фінансування. Так, за офіційними даними, у 2009 році на систему охорони здоров’я було витрачено 9,8% ВВП, а в 2014 році – 9,1%. Разом з тим, спостерігається скорочення кількості ліжок в медичних установах, а також збільшення претендентів на отримання соціальної допомоги.

Державні та особисті витрати на медичне обслуговування одного пацієнта в різних країнах світу

Порівняльний графік тривалості життя населення в Німеччині, Великобританії і США

За словами віце-президента Королівського коледжу хірургів у Великобританії, ситуація в системі охорони здоров’я країни зараз досить нестійка. Є пацієнти, які потребують допомоги, але в силу жорсткої роботи медичної системи, змушені чекати своєї черги на обслуговування. У той же час, є процедури, які можна зробити планово, але деякі маніпуляції (такі, як серйозні операції на серці) вимагають негайних дій.

Кількість лікарів на 1000 пацієнтів в різних країнах світу

Кількість ліжок в медичних установах на 1000 пацієнтів в різних країнах світу

Кількість населення без медичної страховки в різних країнах світу

Кількість населення без медичної страховки в різних країнах світу

Вартість прийому лікаря для пацієнта в різних країнах світу

Також, за словами фахівців, системі охорони здоров’я Британії потрібне збільшення фінансування з метою покриття заборгованості лікарень та поліпшення їх фінансового забезпечення. Так, вже в цьому році уряд держави планує збільшити фінансування соціальної допомоги на 2,5 млрд фунтів. Крім того, державна система охорони здоров’я в наступні 3 роки буде профінансована на 425 млн фунтів ($525 млн), а відділення невідкладної допомоги отримають близько 100 млн фунтів ($125 млн) для того, щоб впоратися із збільшенням кількості звернень від пацієнтів.

Фахівці вітають отримання інвестицій, тим не менше, відзначають, що цього недостатньо і посилаються на те, що Великобританія – не єдина країна, чия система охорони здоров’я фінансується за рахунок податків. Така ж система має місце в Фінляндії, Швеції, Португалії та Іспанії. Наприклад, Німеччина і Франція в 2014 році витратили на забезпечення системи охорони здоров’я 11,3% і 11,5% відповідно. Тим не менше, в цих країнах відзначається більша кількість ліжок на одну людину, а також більша кількість лікарів. У Британії ж якість медицини залишається високою, але вона розподілена нерівномірно.

Самою західною країною, яка найбільше витрачає на охорону здоров’я, є США, які витратили в 2014 році 17,1% свого ВВП на фінансування медичної сфери. Тим не менш, в країні все ж має місце досить низька тривалість життя і нерівномірне охоплення доступності медичних послуг. Це свідчить про одне – великі витрати на медицину не завжди означають високу її якість. У США фінансові можливості пацієнтів все ще грають досить велику роль. Якщо гроші на лікування є, то якість обслуговування буде високим.

Повертаючись до Європи, варто також відзначити, що приватне медичне страхування в більшості країн поки що залишається досить рідкісним явищем. У Британії, за оцінками, даними сектором послуг користується тільки 11% населення, а в Німеччині – лише 10%.

За словами доктора Річарда Керра, члена ради Королівського коледжу хірургів Великобританії, країнах по всьому світу варто придивитися до моделі охорони здоров’я, яка використовується в Європі. Зокрема, в Німеччині та Франції. Населення цих держави користується медичними послугами хорошої якості, але платить за це чималі податки. У Британії ж питання організації системи охорони здоров’я поки залишається відкритим, оскільки потребує реформування й забезпечення належним доглядом всіх категорій хворих.

Залишити коментар