Технології

Представлений модульний ноутбук з можливістю простого апгрейда

Fairphone

Один з колишніх інженерів компанії Oculus заснував власний стартап Framework і представив модульний ноутбук. За задумом це Fairphone зі світу лептопів. У пристрої можна легко замінити майже все, включаючи клавіатуру, роз’єми, дисплей і багато іншого.

Багато виробників говорять про екологічність, намагаючись зробити продукцію менш небезпечною для природи. З цією метою використовується перероблений пластик та інші компоненти, але практично ніхто не наважується створити модульний ноутбук, який міг би вирішити проблему. Засновник стартапу Framework має намір довести, що за лептопами з замінними компонентами майбутнє.

Читайте також:  На їжі навчилися друкувати їстівні голограми

Нова модель отримала назву Framework (так само, як і компанія), а для грунтовної заміни комплектуючих досить звичайної викрутки. Ідея полягає в створенні оновлюваних деталей в майбутньому, що дозволить здійснити апгрейд ноутбука без покупки нового пристрою. Поки що Framework оснащується дисплеєм діагоналлю 13,5 дюйма з роздільною здатністю 2256×1504 пікселів (3:2) з кріпленням на магнітах, що спрощують заміну.

Також є вбудована камера, що знімає відео з роздільною здатністю 1080р при 60 fps і функцією апаратного перемикача конфіденційності. Ноутбук заснований на чотирьохядерному процесорі Intel Core 11-го покоління, підтримує WiFi 6 і дозволяє встановити до 64 ГБ оперативної пам’яті DDR4, а також накопичувач NVME SSD Gen4 об’ємом до 4 ТБ.

Читайте також:  Google зробить трекери сну для Android більш ефективними

Мабуть, єдиним елементом, який не можна оновити, стане материнська плата і процесор. Хоча в майбутньому передбачається усунути і цей недолік за рахунок випуску більш просунутих комплектуючих. Точно так само можна буде замінити модульні порти за рахунок необхідних користувачеві інтерфейсів або більш просунутих, які з’являться в майбутньому.

Fairphone

Framework на 50% складається з переробленого алюмінію і до 30% з переробленого пластику. Про ціну поки нічого не відомо, але виробник запевняє, що вона не буде вище, ніж у продаються сьогодні ноутбуків з аналогічними характеристиками. Старт продажів запланований на літо цього року.