Суспільство

У ВООЗ пояснили необхідність COVID-вакцинації

COVID-19

У деяких населених пунктах близько половини жителів перехворіли на COVID-19, але і там колективний імунітет не вироблений, інформували в організації.

Менш як 10% населення планети виробило антитіла до коронавірусної інфекції, в зв’язку з чим вакцинація є єдиним шляхом до досягнення колективного імунітету. Про це заявила головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Свамінатан під час відеоінтерв’ю, оприлюдненого в неділю, 28 лютого, в Twitter.

“ВООЗ стежить за сероепідеміологічними дослідженнями, яких, за останніми підрахунками, було близько 500. І якщо розглядати їх разом, виходить, що менше 10% населення світу мають антитіла до цього вірусу”, – уточнила експерт.

Читайте також:  В Україні кількість COVID-випадків різко зросла

Вона наголосила, що в деяких густонаселених містах (районах, провінціях, штатах) близько половини жителів перехворіли на COVID-19 і у них виробилися антитіла до інфекції.

Однак це не свідчить про те, що в населеному пункті виробився колективний імунітет, і його жителі, виїжджаючи в інший регіон, як і раніше зазнають ризику зараження.

Таким чином, резюмувала Свамінатан, єдиним способом досягнення колективного імунітету в світових масштабах є вакцинація.