Технології

ШІ навчився писати якісні курсові роботи за 20 хвилин

Робот

Штучний інтелект здатний на багато що, але насилу справляється з природною мовою, за допомогою якої невимушено спілкуються люди. Як виявилося, це твердження застаріло: ШІ здатний написати повноцінну курсову роботу за лічені хвилини.

Програми, засновані на штучному інтелекті, постійно розвиваються. Машини створюють ідеальні млинці, дресирують собак і малюють картини ціною в $430 000. Ще недавно вважалося, що для вміння міркувати на абстрактні теми потрібен суперкомп’ютер. Результати нового експерименту довели, що при правильному налаштуванні ШІ може не тільки писати, але і зробити курсову роботу в сотні разів швидше людини.

Для експерименту портал EduRef вибрав алгоритм GPT – 3 (Generative Pre-Training Transformer 3), що володіє більш природними мовними навичками, ніж всі існуючі аналоги. Головною проблемою ШІ вважається недолік «здорового глузду»: замість простих і логічних фраз машина може вживати абсолютно невідповідні слова. Завдання полягало в навчанні алгоритму, що і було довірено випускникам коледжу і викладацькому складу.

Читайте також:  Культовий елемент Windows став окремим додатком

За підсумками експерименту ШІ повинен був написати курсову роботу. Як з’ясувалося, з чотирьох предметів GPT-3 не впорався тільки з одним, а з історії та права заробив тверду четвірку. Мало того, він зумів отримати трійку за роботу на тему коронавірусу, що виявилося навіть краще, ніж у одного зі студентів.

Дослідники відзначають, що машині вдалося імітувати людський стиль в області граматики, синтаксису і частоти слів, хоча роботи були явно перенасичені технічними фразами. В цілому ж ШІ отримав приблизно такі ж відгуки, як і звичайні люди, а значить, недалекий той час, коли для написання курсової можна буде лише налаштувати потрібним чином ШІ, а не витрачати десятки годин на вивчення матеріалів.