Технології

Антисонячні панелі зможуть виробляти енергію вночі

Антисонячні панелі

Сонячні панелі, які здатні збирати енергію, вже давно нікого не дивують. Як виявилося, фізика не виключає і створення так званих антисонячних осередків, що дозволяють отримувати електроенергію в нічний час доби, коли Сонце знаходиться за горизонтом.

Про нову розробку повідомили вчені Каліфорнійського університету в Девісі. Пристрій працює за схемою, яка протилежна класичній, але використовує вже відому технологію. За словами дослідників, можна створити систему, що працює цілодобово, що значно збільшить ефективність відновлюваних джерел енергії.

Читайте також:  Qualcomm поліпшить тактильне сприйняття Android-смартфонів

Перші прототипи виявилися в чотири рази менш продуктивні в порівнянні з традиційними сонячними панелями. Енергія виробляється за рахунок термовипромінювальних панелей, що використовують для живлення радіаційне охолодження.

Після того як деякі вчені побачили технологію в роботі, вони були вкрай здивовані, проте представники Каліфорнійського університету відзначають, що процес в обох випадках ідентичний, а ось використовувані матеріали різняться. Так, терморадіаційні осередки, які застосовуються в антисонячних панелях здатні перетворювати тепло в електрику.

В даний час розробка знаходиться на початковій стадії, проте дослідники налаштовані оптимістично: вони вважають, що їм вдасться комбінувати два види панелей для підвищення ефективності вироблення енергії. Поки ж заковика криється в правильному підборі матеріалів і узгодженій роботі оптики і фотоніки.

Читайте також:  Незвичайна клавіатура прискорює набір тексту в 6 разів [ВІДЕО]

Джерело: extremetech.com