Технології

Патентний троль судиться з Apple через Touch ID і Face ID

Патентний троль

Apple має дуже специфічну репутацію в тому, що стосується судових розглядів. Компанія міцно стоїть на ногах і не збирається ні з ким ділитися своїми доходами. Як виявилося, тепер “яблучний” гігант сам зіткнувся з голодним патентним тролем.

Слух про те, що Apple намагалася запатентувати прямокутник, заборонивши іншим продавати смартфони такої форми, вже давно гуляє по інтернету. Тільки за останній час компанія засвітилася в протистоянні з Epic Games, що намагається знизити відсоток комісії з грабіжницьких, на її думку, 30%. Схоже, тепер Apple доведеться самій відбиватися від нападок патентного троля, який несподівано виявився власником прав на біометричні технології Touch ID і Face ID.

Повідомляється, що австралійська інвестиційна компанія CPC Patent Technologies придбала ряд патентів у фірми Securicom, що закрилася в 2019 році. Постраждала сторона запевняє, що володіє глобальними ліцензіями на безліч технологій, включаючи розпізнавання відбитків пальців, обличчя, голосу і сканування райдужної оболонки ока на мобільному пристрої або смарт-карті.

Що цікаво, CPC Patent Technologies дійсно володіє всіма необхідними патентами, які належали австралійському винахіднику Крістоферу Берку і датуються 2003 і 2005 роком. Незважаючи на деякі розбіжності з використовуваними Apple функціями, їх опис в судовій заяві виглядає правдоподібно. Повідомлення про порушення було подано ще в березні 2020 року, проте Apple відмовилася ліцензувати технології, які нібито належать австралійському тролю.

Читайте також:  Робота навчили малювати фарбами, як людину

Джерело: Gizchina