Авто

У Німеччині рекордно знизилося число смертельних ДТП. І ось чому

Трафік

Під час пандемії в Німеччині рекордно скоротилося число дорожньо-транспортних пригод зі смертельними наслідками, повідомляє Федеральне статистичне відомство.

За 60 років ведення статистики показники жодного разу не були настільки низькими: за 2020 рік на дорогах країни загинули 2724 людини, що на 10,6 відсотка менше, ніж у 2019-м. Це позитивний ефект обмежувальних заходів, вжитих на тлі пандемії коронавіруса, пояснюють експерти.

У відомстві підкреслили, що транспортні потоки в Німеччині значно знизилися з початку поширення коронавірусу і під час локдауну. Так, число самих дорожньо-транспортних пригод скоротилося на 15,8 відсотка, до 2,3 мільйона, а число постраждалих в аваріях – на 14,7 відсотка, до 328 тисяч осіб.

Читайте також:  Відео: ведучий «Руйнівників легенд» влаштував автомобільну битву в стилі «Божевільного Макса»

Однак це тимчасовий ефект: показники знову зростуть, коли рух на дорогах нормалізується після скасування обмежень.

Найменше ДТП з постраждалими зареєстрували в березні, листопаді та грудні – місяцях, коли в Німеччині діяли найбільш жорсткі обмеження: тоді жителів країни закликали без особливої причини не виходити з дому. При цьому вже влітку показники повернулися на докоронавірусний рівень.

Єдине статистичне значення, яке значно зросло в 2020 році – це число загиблих на німецьких дорогах власників велосипедів з електромоторами. Цей показник збільшився на 20 відсотків у порівнянні з 2019 роком і склав 137 осіб.

Джерело: Statistisches Bundesamt / Twitter