Звільнення співробітника

Що робити, якщо цінний співробітник залишає компанію?

Звільнення хорошого співробітника рідко залишається непоміченим в компанії. У короткостроковій перспективі це може відбитися на роботі вашої організації, особливо, якщо у вас невеликий колектив, який, на додачу до всього, працює над серйозним проектом.

Business Know-How акцентує увагу на тому, що коли звільняється працівник, це може вивести з рівноваги всю команду і, навіть, бізнес. Найімовірніше, в подібній ситуації ви навряд чи зможете щось зробити. Якщо ви створюєте комфортні умови роботи для всіх, то, коли хтось вирішує звільнитися, то тут немає вашої провини. Ситуації можуть бути різними: комусь доводиться покинути роботу через переїзд, у когось непростий період в житті і необхідно щось змінювати. Варіантів багато. Правда ви можете зробити деякі пропозиції, які здатні вплинути на рішення:

  • надбавка до зарплати;
  • можливість віддаленої роботи, якщо це дозволяє зробити специфіка роботи;
  • зміна робочого графіка;
  • більше вільного часу або додатковий вихідний;
  • зміна робочого простору в рамках офісу.

Але не забувайте, швидше за все, якщо людина вже прийняла рішення, то ці варіанти навряд чи врятують ситуацію. Найкраще, що ви можете зробити – залишитися з людиною в добрих стосунках. Але, проблема в тому, що робити з клієнтами, які звикли взаємодіяти саме з цим співробітником? Деякі можуть розчаруватися у вашій компанії або втратити довіру через те, що пішов той, хто їм подобався. Кращий вихід із ситуації – повідомити про дійсні причини відходу співробітника, адже якщо вчинити інакше, то це буде обманом і тоді вам точно перестануть довіряти.

Якщо співробітник йде, краще, якщо він сам повідомить про це клієнтам

Особливо це добре, коли у цього співробітника були хороші відносини з усіма клієнтами. Коли люди побачать, що у відході працівника немає негативного підтексту, то вони зможуть зберегти гарне ставлення до компанії. Також вони будуть відчувати, що у вашій організації не намагаються нічого від них приховувати і, ймовірно, рівень довіри до вас підвищиться. Це не змусить замислюватися над чимось і не викличе стурбованості.

Нехай співробітник, який звільняється, бере участь в пошуках заміни для себе

Хто краще може знайти собі заміну, ніж ви самі? Насправді, співробітник, який звільняється як ніхто інший знайомий з усіма нюансами роботи і знає, яка людина ідеально підійде для цієї посади. Це не означає, що якщо людина вирішила звільнитися, то ви повинні звалити на його плечі пошуки нового кандидата на посаду, це повинна бути спільна робота. Звичайно, ви як начальник і ваші HR-фахівці зможете і самі з усім впоратися, але не відштовхуйте допомогу того, хто раніше жив цією роботою.

Новому співробітнику варто набратися досвіду у попередника

Одним з хороших способів утримати, як можна довше в компанії співробітника, який вирішив звільнитися, це попросити його стати наставником для нового працівника. Швидше за все цей процес затягнеться, і ви виграєте небагато часу. До того ж, так ви зможете підготувати клієнтів до змін.

Висновки

Простого способу замінити співробітника, який був важливою складовою команди, не існує. Але, ви можете зробити його відхід менш помітним, якщо дасте співробітникам і клієнтам трохи часу для того, щоб адаптуватися. Особливо про це  варто пам’ятати, коли співробітник, який звільнився виконував значущу частину роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *