Помилки

7 головних причин наших життєвих невдач

Коли життя йде шкереберть, корисно розуміти, чому це відбувається. Щоб ви знали, звідки чекати біди, ми зібрали сім основних причин, через які невдачі переслідують нас по п’ятах.

Щоб вижити під величезним тиском умовностей сучасного суспільства, ми повинні бути самокритичними і впевнені в тому, що в нашій поведінці немає місця таким недолікам і помилкам, про які ми не здогадуємося.

Самокритичність — вміння адекватно і тверезо оцінювати свої вчинки, визнавати неправоту, а також виявляти недоліки в своїй поведінці.

Потрібно без сентиментальності і зайвого трагізму змиритися з тим, що ми, на жаль, неідеальні, як би не хотілося стверджувати зворотне. Потрібно розуміти, що розчарування, які підстерігають нас після прийняття неправильних рішень — це не привід опускати руки і більше ніколи не намагатися щось змінити.

Однак, як би мотивуюче і життєствердно звучали вище сказані фрази, після чергового нищівного фіаско нам усім хочеться хоч крапельку себе пожаліти і звинуватити у всіх своїх негараздах несправедливий світ.

Чому ми терпимо невдачі

1. Ми беремося за дуже складні завдання

Ми так звикли до легкого успіху, що, зіткнувшись з першими труднощами, не відразу розпізнати масштаби катастрофи, що насувається. Зрештою, немає нічого дивного в тому, що впоратися з лавиною проблем, що навалилися, у нас не виходить.

2. Ми не вміємо себе контролювати

Не потрібно обурено піднімати брову: всі ми стаємо одержимими, коли дуже сильно до чогось прагнемо. Ми божевільні настільки, що перестаємо прислухатися до того, що намагаються до нас донести більш розсудливі оточуючі. Ми відмовляємося слухати розумні аргументи, втрачаємо терпіння, виходимо з себе заганяємо себе в кут. Емоції беруть над нами гору.

3. Ми чекаємо від світу полегкості

Ми постійно чуємо про чиїсь неймовірні історії успіху і уявляємо — цілком природно, — що вони мають бути нормою. Ми забуваємо, що насправді це поодинокі випадки, які ніяк не можуть слугувати орієнтирами.

У переважної більшості оточуючих нас людей зовсім інше життя: вони чіпляються за минуле, роблять непрощенні помилки, приймають необачні рішення, зневажають тих, хто їх любить, і люблять тих, хто їх зневажає. Вони зазнають невдачі. Вони намагаються все виправити, але нічого не виходить. Вони не домагаються успіху, незважаючи на всі свої старання.

В цьому і полягає одна з найважливіших проблем сучасного суспільства: ми не здатні визнати того, що дійсно хороша людина може ніколи не досягти успіху.

Ми відмовляємося вірити у жахливу несправедливість світу і чомусь чекаємо від нього послаблень.

4. Ми заздримо замість того, щоб захоплюватися

Ми заздримо людям, які в рази успішніші нас. Ми дуже хочемо бути схожими на них, але як і раніше залишаємося собою. В нас прокидається почуття нездорової конкуренції, ми починаємо мучити себе. В голову самі собою закрадаються неприємні думки: чому він, а не я? Як ніби запас щастя в цьому світі обмежений і хтось гідний його в більшій мірі, а хтось- в меншій.

Ми не замислюємося про те, що стоїть за успіхом людини, якій ми заздримо. Може бути, він наполегливо працює над собою? Може бути, він працює по 18 годин на добу і засинає на робочому місці? Може бути, він настільки самотній, що в його житті немає нічого, крім роботи?

Чи готові ви піти на такі жертви?

Ми не повинні впадати у відчай і панікувати через те, що не витримуємо конкуренції. Навпаки, ми повинні захоплюватися стійкістю і мужністю людей, яким заздримо.

Ми не були народжені в рівних умовах і не перебуваємо в рівних умовах до цих пір. Справа зовсім не в ліні або нездатності на щось зважитися. Якщо поглянути на ситуацію неупереджено, то проблема криється в тому, що ми з самого початку були дуже відмінні один від одного. Що толку заздрити тому, що ми вже не в силах змінити?

5. Ми не виправдовуємо очікування

Ми — це не тільки наші успіхи і досягнення. Ми — це також наші поразки та невдачі. Люди, які знають нас з народження, пам’ятають про те, якими ми були і як стали тими, ким є зараз.

Ці люди нас не люблять за щось, а всупереч. Саме нас самих, безвідносно успіху, незважаючи на всі хороші і погані якості, які в нас є. Більшість людей, з якими ми познайомимося пізніше, будуть любити нас вже з певним багажем. І не завжди він буде припадати їм по душі.

6. Ми позбавлені права усвідомленого вибору

Нам з дитинства вбивали в голову думку, що в житті важливо знайти своє призначення і тільки тоді наше існування буде осмисленим і щасливим. Ми марили про те, що знайдемо ідеальну роботу, на яку будемо ходити з радістю і від якої будемо отримувати лише задоволення. Проблем не було рівно до тих пір, поки ми не починали працювати.

Наш вибір кар’єрного шляху стався несвідомо і не в найсприятливіших умовах. Ми були молоді, залежні від думки батьків і оточуючих, які звідкись знали, що для нас краще. Ми прийняли рішення за себе майбутнього, про який нам не було відомо зовсім нічого. А тепер ми розплачуємося за наслідки свого вибору.

7. Ми нескінченно від усього втомилися

Всім нам добре знайоме це почуття. Молоді батьки знають, що іноді їх дитина плаче через те, що просто втомилася, а не від того, що у неї на душі кішки шкребуть. Тоді вони укладають її спати і сподіваються, що вранці все пройде.

Всі ми час від часу буваємо виснажені. Можливо, в таких ситуаціях кращим виходом буде прислухатися до своєї розлюченої внутрішньої дитини і спробувати їй допомогти.

Як перестати звинувачувати в усьому себе

Протягом деякого часу, поки ми не окріпнемо настільки, щоб знову встати на ноги, можна вдатися до прекрасного заняття — самоспівчуттю.

Самоспівчуття — це усвідомлення і прийняття самого себе таким, який ви є, з усіма недосконалостями і недоліками.

Самоспівчуття полягає в тому, що замість того, щоб безжально картати себе за кожну поразку, ви проявляєте по відношенню до собе доброту і розуміння. Ви визнаєте свої помилки, розбираєтеся в причинах, прощаєте себе за те, що їх вчинили.

Пам’ятайте, що ви недосконалі, світ несправедливий, а помилки самі себе не зроблять. Коли наступного разу у вас перестане щось виходити, порадуйте своє вражене самолюбство виправданнями, які ми навели вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *