Суспільство

У Києві заявили про зростання безробіття серед молодих

Безробіття

На одне вільне місце в столиці претендують по три претенденти, заявляють в службі зайнятості.

Близько третини зареєстрованих безробітних в столиці – молоді люди у віці до 35 років, ще стільки ж громадян у віці від 35 до 44 років. Про це, повідомили в Київському міському центрі зайнятості.

Зазначається, що з початку 2021 року послугами Київського міського центру зайнятості скористалися 11 тис. осіб серед молоді. Серед безробітної молоді – 82% службовців, 16% робітників і 2% осіб без професії або таких, які займали місця, що не потребують спеціальної підготовки.

Читайте також:  В Україні збільшився добовий приріст COVID

При цьому 10,9% молодих безробітних перед тим, як звернулися в службу зайнятості, не працювали більше року.

До втрати роботи більшість молодих людей, які прийшли в центр зайнятості, працювали в торгівлі, сферах авторемонту, держуправління і оборони, соцстрахування, а також фінансової і страхової діяльності, інформації та телекомунікацій, переробної промисловості.

“Основними причинами безробіття серед молоді є недостатній рівень взаємодії між навчальними закладами та роботодавцями, відсутність у молодих фахівців необхідної кваліфікації і завищені вимоги до заробітної плати”, – зазначають в міському центрі зайнятості.

Фахівці зауважують, що на столичному ринку праці навантаження на одне вільне робоче місце становить три людини. При цьому вакансій службовців мало (в середньому на 1 вакансію претендують 7 службовців), ситуація ж з робочими спеціальностями зворотна – кількість вакансій значно перевищує кількість претендентів на них.