Економіка

Україна за місяць збільшила держборг ще на $ 500 млн

Мінфін

У січні на погашення державного боргу сплачено 23,6 млрд гривень, а платежі з обслуговування склали 5,7 млрд гривень.

Станом на кінець січня 2021 року сукупний державний і гарантований державою борг України в гривні склав 2 558,22 млн гривень, або 90,74 млрд доларів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

“У порівнянні з попереднім місяцем державний і гарантований державою борг України збільшився в гривневому еквіваленті на 6,34 млрд грн і в доларовому еквіваленті – на 0,49 млрд доларів”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:  У Міненерго назвали терміни відключення від енергосистеми Росії

Зазначається, що протягом січня 2021 року Мінфін провів чотири аукціони з розміщення ОВДП, залучаючи 37,5 млрд гривень до державного бюджету. На аукціонах 19 січня Мінфін успішно розмістив найдовший з лінійки гривневих інструментів ОВДП з терміном погашення в травні 2027 року.

Нерезиденти в січні збільшили свій портфель ОВДП на 10,1 млрд гривень. Станом на кінець першого місяця року, частка нерезидентів серед власників внутрішніх державних цінних паперів склала 9,4% (95,4 млрд грн).

У Мінфіні також зазначили, що частка державного боргу в гривні станом на кінець січня 2021 року становила 38,9%, що на 0,7% більше в порівнянні з попереднім місяцем.

Читайте також:  НБУ вдруге в цьому році продавав валюту

Також наведені дані про платежі з погашення та обслуговування боргу. Так, в січні на погашення державного боргу сплачено 23,6 млрд гривень, а платежі з обслуговування становили 5,7 млрд гривень.