Політика

Нова адміністрація США зробила заяву до річниці анексії Криму

Україна США

У США наголосили, що ніколи не визнають анексію Криму і закликали Росію звільнити півострів.

Сполучені Штати не визнають і ніколи не будуть визнавати анексію Криму Росією, а також продовжать застосування санкцій, поки РФ не змінить свою політику в цьому питанні. Про це йдеться в заяві Державного секретаря США Ентоні Блінкена, оприлюдненій Держдепом.

“Сполучені Штати заявляють про солідарність з Україною у зв’язку з сьомою річницею вторгнення і захоплення Криму Росією – нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо наріжну істину: Крим – це Україна”, – заявив Блінкен.

Читайте також:  Колишній глава МЗС Литви розповів, що може зупинити Росію

Глава Держдепу наголосив, що російська окупація і посилення мілітаризації Кримського півострова мають наслідки далеко за межами України, що загрожує загальній світовій безпеці.

Крім того, в заяві зазначено, що анексія спричинила значні людські втрати. Зокрема, йдеться про жорстоку кампанію репресій проти кримських татар, етнічних українців та представників інших етнічних меншин і релігійних груп в Криму, обшуки.

Блінкен зазначив, що Росія витіснила з півострова незалежні засоби масової інформації і призначила тривалі тюремні вироки тим, хто зважився виступити проти окупації.

Він зазначив, що репресії привели до “постійного страху жителів Криму, які не можуть вільно жити своїм життям”.

Читайте також:  Вашингтон підтримує вступ України в НАТО

“Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, і повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України і захоплення Криму залишаються чинними, поки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму”, – наголосив глава Держдепу США.

Він додав також, що США вітають нову ініціативу України Кримська платформа і сподіваються на продовження співпраці з Україною і союзниками і партнерами щодо припинення окупації Росією Кримського півострова і її агресії на сході України.