Наука

Людство наближається до малого льодовикового періоду

Лід

Океанолог, академік РАН і науковий керівник Південного наукового центру РАН заявив, що замість глобального потепління людство чекає малий льодовиковий період.

Як повідомляє РІА Новини, океанолог, академік РАН і науковий керівник Південного наукового центру РАН Геннадій Матішов розповів, що замість глобального потепління людство чекає малий льодовиковий період. Вчений заявив, що якби прихильники теорії про глобальне потепління мали рацію, то лід в Арктиці вже давно б розтанув.

Читайте також:  На Землю можуть повернутися динозаври. Компанія Ілона Маска заявила про готовність зайнятися цим

“Чотири роки тому я був на Північному полюсі. Стоїш там, в кінці серпня, навколо тороси, сніг, білі ведмеді, і думаєш — зібрати б тут хоч на день прихильників глобального потепління», — зізнався Матішов. За його словами, теплий період в Арктиці підійшов до кінця, а клімат повернувся в бік холодного циклу.

Вчений зазначив, що в цей же період морози накрили Північну Америку, а на Близькому Сході були снігопади. “За останні 15 років Таганрозька затока покривалася льодом в середньому на 54 дні на рік. Для Півдня це незвично багато і ближче до похолодання”, — додав Матішов, зазначивши при цьому, що потрібно орієнтуватися на дані за сто років.

Читайте також:  Політ людини на Марс може порушити його когнітивні функції

Він підкреслив, що клімат циклічний. Як приклад потепління, схожого з тим, яке спостерігалося в останні роки, вчений навів ситуацію в 1878 році, коли судно «Вега» пройшло весь Північний морський шлях за один сезон. Він нагадав і про Челюскінців. “Вони теж змогли пройти Північний морський шлях. Це вже в Беринговій протоці вони потрапили в лід, їх понесло в бік Аляски, але Кольську затоку-то пройшли», — сказав професор.

Вчений закликав звернути увагу на Антарктиду. Він зазначив, що її крижаний щит містить 92% всіх льодів на суші. “Якщо це холодне царство почне по-справжньому танути, тоді можна говорити про непередбачене потепління. Рівень Світового океану підніметься метрів на шістдесят”, – попередив він. Матішов вказав, що клімат циклічний, але в даний час йде вже похолодання, а не потепління.

Читайте також:  Виявилося, що найдавніший ударний кратер Землі виник не через падіння астероїда

Про це говорить розбалансування клімату на європейській частині Росії: холодні зими, посухи, пожежі, інтенсивні опади. “Ми рухаємося до малого льодовикового періоду. Але настане він через тисячі років. Такі зміни не помітні для людського життя, тільки для епох», — підсумував океанолог, академік РАН і науковий керівник Південного наукового центру РАН.