Технології

Суд поставив крапку в «битві» між Epic Games і Apple

Epic Games і Apple

“Війна” між Epic Games і Apple, що вибухнула через “жадібність” власника App Store, йде вже не перший місяць. Після взаємного обміну погрозами обидві сторони конфлікту дійшли до суду штату Північна Дакота.

У своїй позовній заяві розробники Fortnite зажадали скасування комісії майданчика при здійсненні внутрішньоігрових покупок. Ознайомившись з матеріалами справи, сенатори штату винесли свій вердикт — до явного незадоволення однієї зі сторін.

У своїй позовній заяві Epic оскаржувала 30-відсоткову комісію магазину додатків Apple за будь-які внутрішньоігрові транзакції. Раніше популярний шутер Fortnite був видалений з App Store за невиконання цієї вимоги.

Читайте також:  Установка Android-додатків з Google Play стане швидше

У відповідь розробники подали на американського техногіганта до суду, назвавши платформу Apple антиконкурентною – встановити додатки на iPhone або iPad можна виключно зі штатного магазину.

У разі, перемоги Epic, на думку аналітиків, компанії довелося б просто відключити App Store в тому штаті, суд якого виніс відповідне рішення.

Однак сенат Північної Дакоти не підтримав законопроект про скасування або зниження комісії: він набрав 11 голосів «за» і 26 «проти». Втім, перемога Apple поки не остаточна.

Голосування за аналогічний закон найближчим часом відбудеться в Джорджії і Арізоні, а також Массачусетсі. Його активне обговорення також ведеться в штатах Вісконсін і Міннесота.

Читайте також:  ШІ створив рецепт ідеальних млинчиків

За підрахунками експертів, ні Apple, ні Google не планують відмовляти від комісії, що стягується з розробників додатків. За підсумками 2020 року IT-гіганти сумарно заробили на таких зборах більше 33 мільярдів доларів.

Джерело: gamesradar.com