Технології

Qualcomm показала правильний варіант розумних окулярів

Qualcomm

Компанія Qualcomm представила своє бачення ідеальних окулярів доповненої реальності на базі фірмової платформи Snapdragon XR1. Поява референсного зразка має допомогти стороннім виробникам скоротити терміни розробки комерційних пристроїв і в цілому підвищити якість сумісних імерсивних додатків.

AR-гарнітура Qualcomm Snapdragon XR1 AR Smart Viewer передбачає підключення до смартфонів, персональних комп’ютерів під управлінням операційної системи Windows і обчислювальних модулів. Для розподілу операцій між гарнітурою і базовим пристроєм в окуляри вбудований обчислювальний модуль. Для порівняння, традиційні AR-гарнітури не виконують ніякої обробки даних і виступають лише засобом для виведення інформації. Роздільна обробка з оптимізацією на смарт-AR-пристрої дозволяє зменшити загальну споживану потужність на 30%.

Читайте також:  ШІ вперше написав повноцінну п'єсу. Вийшло дивно і абсурдно

Qualcomm надає фреймворк для 2D-додатків, що дозволяє запускати додатки зі смартфона на декількох віртуальних дисплеях, прив’язаних до призначеного для користувача середовища. Фреймворк також підтримує роботу з захищеним контентом, що дозволяє використовувати смарт-гарнітуру для перегляду фільмів і стрімінгових сервісів на великій діагоналі без наявності відповідного телевізора або проектора.

“Розумні AR-гарнітури, що використовуються як Аксесуари для мобільних гаджетів, ПК на базі Windows та інших обчислювальних пристроїв-чудовий спосіб представлення імерсивних додатків. Ми будемо разом з Qualcomm Technologies реалізовувати сервіси Azure MR в цій постійно зростаючій екосистемі пристроїв змішаної реальності на базі платформ Snapdragon», — розповіли в Microsoft.

Читайте також:  Microsoft, Apple і Mozilla розкритикували нову технологію Google

Qualcomm

При підключенні до персонального комп’ютера смарт-гарнітура може об’єднувати функцію розпізнавання горизонтальної площини з можливістю проектувати кілька віртуальних дисплеїв, щоб віртуальні вікна ПК були прив’язані до площин реального світу.

Пристрій оснащений 8-мегабітною rgb-камерою зі стабілізацією зображення, що дозволяє використовувати гарнітуру для прямої передачі відеопотоку. Наприклад, це може бути корисно при віддаленій техпідтримці. Крім того, дві монохромні камери забезпечують шість ступенів свободи при відстеженні рухів голови і рук з розпізнаванням жестів. У Qualcomm Snapdragon XR1 AR Smart Viewer також використовується бінокулярний дисплей micro-OLED з частотою оновлення 90 Гц і функцією no-motion-blur для більш природної візуалізації.

Читайте також:  Просунутий ШІ не здатний відрізнити iPod від яблука

Qualcomm

Референсний дизайн Snapdragon XR1 AR Smart Viewer вже наданий певним партнерам Qualcomm. Одним з перших комерційних пристроїв на базі Snapdragon XR1 стали анонсовані минулого місяця Розумні окуляри Lenovo ThinkReality A3. Вони з’являться на ринку в середині 2021 року.

Джерело: The Verge