Авто

Індіанці змушують Jeep відмовитися від використання назви Cherokee

Jeep Grand Cherokee

Індіанці черокі зажадали від компанії Jeep відмовитися від використання назви їх племені для найменування моделей позашляховиків Cherokee і Grand Cherokee.

Як заявив вождь племені черокі Чак Хоскін-молодший в інтерв’ю виданню Car & Driver, настали часи, коли корпорації повинні нарешті припинити експлуатацію назв корінних американських народів в комерційних цілях.

“Я впевнений, що це було зроблено з найкращими намірами, але використання нашої історичної назви на борту автомобіля не робить нам честі. Кращий спосіб зробити це — дізнатися про наш суверенний уряд, нашу роль для країни, історію, культуру і мову”, – повідомив вождь.

Читайте також:  Huawei вкладе мільярд доларів у створення безпілотних електрокарів

Хоскін-молодший також зазначив, що американська влада повинна вести конструктивний діалог з усіма визнаними на федеральному рівні індіанськими племенами з питань культурної взаємодії, сказав Хоскін-молодший.

У Jeep на це відповіли, що назви автомобілів “ретельно відбираються і охороняються роками, щоб шанувати і поважати корінні американські народи за їх благородство, честь і доблесть”. Вождь племені черокі на це відповів, що його позиція залишиться незмінною.