Технології

У Microsoft Word з’явиться розумний «провидець» тексту

Microsoft World

Розробники Microsoft, публікуючи дорожню карту по офісному пакету Microsoft 365, розкрили плани по інтеграції однієї з перспективних функцій в свій текстовий редактор. Згідно близьким до компанії джерел, Microsoft Word зможе підлаштовуватися під кожного конкретного користувача, допомагаючи йому в наборі тексту.

Функція прогнозування тексту вперше була включена в тестову збірку Word, Outlook.com і Microsoft 365 у вересні минулого року. Доступ до неї могли отримати лише користувачі Північної Америки, та й то в обмеженому режимі.

Читайте також:  Просунутий ШІ не здатний відрізнити iPod від яблука

Задумка Microsoft полягає в тому, щоб спростити і прискорити введення тексту за допомогою передбачення того, що буде написано далі.

Під час введення перед користувачем будуть з’являтися слова і словосполучення, які, на думку алгоритму, найбільш підходять за змістом.

Вони стануть підсвічуватися сірим кольором, а користувачеві залишиться лише натиснути клавішу TAB для швидкого введення відповідного тексту або Escape, якщо запропонований варіант не підходить.

Крім того, Microsoft Word буде поступово адаптуватися до стилю письма користувача і допоможе скоротити кількість орфографічних і граматичних помилок.

За заявою представників Microsoft, в прогнозуванні тексту використовується модель машинного навчання. При цьому компанія не отримує доступу до тексту, який вводить користувач.