Технології

Марсіанський дрон працює на Linux і застарілому чипі Snapdragon

NASA

На борту ровера Perseverance, який нещодавно приземлився на Марс є компактний дрон Ingenuity. Як з’ясувалося, 1,8-кілограмовий гаджет, який бере участь в одній з найбільш амбітних програм NASA, працює на базі операційної системи Linux з відкритим вихідним кодом, а також побудований на старій платформі Qualcomm Snapdragon.

Зокрема, всередині безпілотника встановлений представлений сім років тому процесор Snapdragon 801, в той час як в самому марсоході використовуються ще більш архаїчна платформа і власна операційна система VxWorks. Примітно, що продуктивність ровера порівняли з комп’ютерами iMac зразка 1998 року.

Читайте також:  Інсайдер: нові iPhone позбудуться «чілки» і навчаться згинатися

Що стосується дрона, то потужність встановленого в ньому процесора відповідає споживчим смартфонам зразка 2014 року. Таким чином, марсіанський безпілотник з точки зору обчислювальної продуктивності десь на рівні LG G3, Samsung Galaxy S5, HTC One M8 або OnePlus One.

Ingenuity оснащений 0,5-мегапіксельною навігаційною камерою і 13-мегапіксельною основною камерою для запису 4K-відео. На борту гаджета встановлений радіопередавач, здатний передавати дані зі швидкістю до 250 Кбіт/с на відстані до 800 метрів від ровера.

Згідно з програмою NASA, компактний вертоліт Ingenuity залишатиметься прикріпленим до марсоходу протягом 30 — 60 днів. Аналізуючи отриману днями з Марса інформацію, експерти агентства заявили, що зараз стан акумуляторів безпілотника в повному порядку.

Читайте також:  Xiaomi представила Bluetooth-навушники з шумопоглинанням за $ 25

Для цього на ровері близько батарей підтримується достатня температура. Очікується, що в найближчі дні акумулятор Ingenuity буде заряджений на 35%. Надалі ж, під час 30-денного експериментального польоту, безпілотник стане заряджатися щодня.