Технології

Придуманий спосіб визначення небезпечних родимок за допомогою смартфона

Родимки

Команда дослідників створила технологію виявлення раку шкіри на ранніх стадіях за допомогою смартфона. Вже зараз вона здатна позмагатися в точності виставлення діагнозу з професійними дерматологами.

Новий алгоритм машинного навчання був створений дослідниками з Массачусетського технологічного інституту і Гарварду. На відміну від всіх попередніх методик, він здатний будувати тривимірну карту всіх родимок і заснований на концепції, що отримала назву «Гидке каченя».

Суть методики полягає в припущенні, що більшість новоутворень на тілі виглядають однаково. А ось викликають у ШІ підозру родимки аналізуються окремо. При цьому для проведення дослідження досить звичайного смартфона.

Читайте також:  Google посилює вимоги до безпеки Android-додатків

Технологія

За словами дослідників, нова модель заснована на унікальній базі даних з 33 000 ширококутних зображень, на яких зображена не тільки шкіра пацієнта, але й інші об’єкти і фон. Завдяки цьому алгоритм здатний виявляти “бридких каченят”, які можуть бути першими ознаками меланоми.

ПО засноване на цілому ряді оцінок і здатне описувати родимки від нешкідливих до небезпечних. Після завершення експерименту результати були надані трьом професійним дерматологам. Як виявилося, близько 88% оцінок ШІ збіглися з думкою лікарів.

Технологія

“Такий високий рівень консенсусу між штучним інтелектом і людьми-клініцистами став важливим досягненням в цій області, тому що дерматологи зазвичай згодні один з одним приблизно в 90% випадків. По суті, ми змогли досягти точності на рівні дерматолога в діагностиці потенційних уражень раку шкіри по зображеннях, які може зробити хто завгодно зі смартфоном. Це відкриває величезний потенціал для більш раннього виявлення і лікування меланоми”, – заявляють дослідники.