Авто

Запах нового автомобіля підвищує ризик розвитку раку – вчені

Салон нової Honda Civic, офіційний ескіз Honda

Двадцяти хвилин щоденного перебування в салоні нового автомобіля, який містить запахи бензолу та формальдегіду, достатньо для підвищення ризику раку.

Про це повідомляють екологи й токсикологи з університету Каліфорнії в Ріверсайді, статтю яких опублікував журнал Environment International. Як наголошується в дослідженні, джерелом небезпечного запаху є летючі органічні сполуки (ЛОС), які поступово виділять до атмосфери клей, пластик, текстиль та інші матеріали, що використовуються в автовиробництві.

Зі свого боку, бензол і формальдегід, які містяться в ЛОС, добре відомі своїми канцерогенними властивостями. Крім ризику розвитку раку, бензол також здатен підвищити ризик безпліддя і народження дітей з вадами розвитку.

Читайте також:  Skoda показала деталі оновленого Kodiaq на відео

У зв’язку з цим дослідники проаналізували ризики, яким піддаються люди, які використовують автомобіль кожного дня, і дійшли висновку, що всього двадцяти хвилин регулярного перебування в новому авто достатньо, аби вплив бензолу й формальдегіду був небезпечним для здоров’я.

Таким чином, чим новішим є транспортний засіб (відповідно й концентрація ЛОС в ньому) і чим більше часу там проводить людина, тим вищим є ризик розвитку раку та інших несприятливих наслідків для здоров’я.