Політика

Україна очолить Стратегію ЄС для Дунайського регіону

Олексій Чернишов

Координаційний центр Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону погодив заявку України на головування в цій ініціативі.

Україна стане першою країною, що не є членом ЄС, яка буде головувати в Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону. Про це повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов на своїй сторінці в Facebook.

У період головування (з листопада 2021 до листопада 2022), Україна буде відповідати за визначення пріоритетних напрямків співробітництва країн в рамках Стратегії.

Читайте також:  У Зеленського 2021 називають роком зростання економіки

“Вітаю кожного, хто працював над цією ініціативою і продовжує докладати максимум зусиль для продовження євроінтеграційного процесу на новому рівні” – зазначив він.

Стратегія Європейського Союзу для Дунайського регіону – це довгострокова політика ЄС щодо вирішення проблем Дунайського макрорегіону. У 2011 році Україна приєдналася до реалізації Стратегії ЄС.

Країни-учасниці Стратегії пов’язані географічним простором. Українська частина Дунайського регіону охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області.