Технології

Більшість електронних листів містять шпигунські пікселі

Вірус

Дослідники з’ясували, що багато компаній стежать за своїми клієнтами шляхом відправки електронних листів з так званими шпигунськими пікселями. Це дозволяє не тільки знати, чи був прочитаний лист, але і бачити місце розташування та інші конфіденційні дані користувачів.

Про так звані пікселі стеження стало відомо зовсім недавно. Вони являють собою вкладення в електронній пошті у вигляді картинок різних форматів, таких як .png і .gif, в розширені 1х1 піксель.

Навіть якщо при отриманні користувач ніяк не взаємодіє з подібним об’єктом, він активується, відсилаючи своїм творцям інформацію про IP-адресу, розташування та інші дані одержувача. Повідомляється, що маркетологи використовують подібний метод для визначення, чи було лист прочитано і чи дійшла інформація до адресата.

Читайте також:  Слух: нові iPhone будуть найдорожчими в історії компанії

За словами представника сервісу обміну повідомленнями Hey, на один мільйон оброблюваних ними електронних листів припадає понад 600 000 шпигунських посилань у вигляді цих самих пікселів стеження.

Якщо уявити собі кількість схожих листів через більш відомі поштові клієнти, такі як Gmail або Outlook, то проблема набуває куди більш масштабний характер.

Єдиний спосіб повністю заблокувати подібний вид стеження полягає в забороні автоматичного завантаження зображень в браузері. Однак це вплине на повсякденну роботу, включаючи зручність отримання звичного контенту.

Згідно з європейськими законами, подібні розсилки заборонені, але існує лазівка, що дозволяє продовжувати відправляти листи з пікселями стеження. Справа в тому, що при реєстрації в сервісі користувач підписує згоду з правилами, що передбачають схвалення прихованого шпигунства.

Читайте також:  Головною аудиторією відеоігор виявилися зовсім не підлітки

Джерело: BBC