Технології

Більшість електронних листів містять шпигунські пікселі

Вірус

Дослідники з’ясували, що багато компаній стежать за своїми клієнтами шляхом відправки електронних листів з так званими шпигунськими пікселями. Це дозволяє не тільки знати, чи був прочитаний лист, але і бачити місце розташування та інші конфіденційні дані користувачів.

Про так звані пікселі стеження стало відомо зовсім недавно. Вони являють собою вкладення в електронній пошті у вигляді картинок різних форматів, таких як .png і .gif, в розширені 1х1 піксель.

Читайте також:  Нова помилка Windows 10 призводить до «екрану смерті» за допомогою одного посилання

Навіть якщо при отриманні користувач ніяк не взаємодіє з подібним об’єктом, він активується, відсилаючи своїм творцям інформацію про IP-адресу, розташування та інші дані одержувача. Повідомляється, що маркетологи використовують подібний метод для визначення, чи було лист прочитано і чи дійшла інформація до адресата.

За словами представника сервісу обміну повідомленнями Hey, на один мільйон оброблюваних ними електронних листів припадає понад 600 000 шпигунських посилань у вигляді цих самих пікселів стеження.

Якщо уявити собі кількість схожих листів через більш відомі поштові клієнти, такі як Gmail або Outlook, то проблема набуває куди більш масштабний характер.

Читайте також:  У Кореї розробили робота-аватара для рятувальників і пожежників

Єдиний спосіб повністю заблокувати подібний вид стеження полягає в забороні автоматичного завантаження зображень в браузері. Однак це вплине на повсякденну роботу, включаючи зручність отримання звичного контенту.

Згідно з європейськими законами, подібні розсилки заборонені, але існує лазівка, що дозволяє продовжувати відправляти листи з пікселями стеження. Справа в тому, що при реєстрації в сервісі користувач підписує згоду з правилами, що передбачають схвалення прихованого шпигунства.

Джерело: BBC