Наука

Вчені виявили винуватця масового вимирання динозаврів

Динозаври і астероїд

Сучасна наука припускає, що вимирання динозаврів було пов’язано з ударом метеорита 66 мільйонів років тому. В ході нових досліджень з’ясувалося, що відповідальним за падіння гігантського валуна шириною в 80 км на Землю виявився Юпітер.

Якщо вірити вченим з Гарвардського університету, гравітація Юпітера зіграла вирішальну роль у вимиранні динозаврів і зародженні ссавців на Землі. Як стало відомо, осколок, що впав, був частиною гігантського астероїда, народженого в хмарі Оорта на краю Сонячної системи.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що трапилося в 0,000001 секунди після Великого вибуху

Передбачається, що спочатку космічне тіло було зруйновано під впливом нашої зірки, а після потрапило в гравітаційне поле Юпітера, перенаправив камінчик у бік нічого не підозрюють динозаврів.

Падіння астероїда призвело до глобальної катастрофи, викликало гігантські цунамі і огорнуло Землю пожежами. Попіл багато років закривав Сонце, а результатом стало масове вимирання, що завершилося повною загибеллю великих ящірок.

Підтвердження нової теорії знайдено в кратері Чіксулуб недалеко від Мексики. Повідомляється, що хімічний склад стародавніх відкладень дозволив розкрити «злочин», вчинений Юпітером.

Висновки, зроблені після відбору хімічних проб, були ще раз перевірені за допомогою комп’ютерного моделювання. Дослідники вважають, що тільки завдяки Юпітеру ссавцям вдалося зайняти свою нішу в природному розмаїтті, адже в результаті падіння астероїда процентне співвідношення кисню в повітрі стало нижче, що не дозволило рептиліям вирости після відновлення життя на планеті.