Технології

На їжі навчилися друкувати їстівні голограми

Голограма на шоколаді

Створено безпечний спосіб нанесення голографічних малюнків на харчові поверхні. Для виготовлення знадобиться кукурудзяний сироп, трохи ванілі і води, а технологія передбачає, що разом з булочкою або печивом людина з’їсть і саму голограму.

Голографічні зображення вкрай популярні і виконують безліч функцій, від захисту інформації до створення візуально привабливих образів.

Спроби нанести голограму на шоколад вже застосовувалися, але технологія не може бути перенесена на інші продукти, а значить, потрібен універсальний спосіб. При цьому він повинен виявитися безпечним, оскільки лазерний друк може привести до неприємних наслідків для організму людини.

Читайте також:  Сервіс Apple Music отримає підтримку Hi-Fi аудіо

Голограма

Нова методика була створена на основі розчину з кукурудзяного сиропу, ванілі і води. Все це висушується до утворення тонкої плівки, яка покривається шаром нетоксичного чорного барвника.

Далі за допомогою техніки лазерного інтерференційного малюнка відбувається травлення більшої частини барвника. В результаті залишаються опуклі лінії розміром в кілька нанометрів, що формують дифракційну решітку.

Під впливом світла наноструктура здатна заломлювати світло у вигляді Райдужного візерунка, а колір залежить від кута огляду.

В ході експерименту дослідникам вдалося взяти під контроль інтенсивність і діапазон кольорів, варіюючи відстань між лініями на решітці або вміст цукру в плівці з кукурудзяного сиропу. Наступним етапом буде Заміна синтетичного барвника на органічний.

Читайте також:  Фанати Xiaomi попросили компанію доопрацювати оболонку MIUI

Джерело: ACS Pub