Авто

Британцям пропонують по 100 тисяч гривень за відмову від машин

Авто

Влада Великобританії підготувала виплати британцям, які погодяться відмовитися від старих машин, повідомляє The Times. Кожен власник такого автомобіля отримає до 3000 фунтів стерлінгів – правда, витратити їх можна буде тільки на транспорт.

Пробна програма, покликана поліпшити екологічну обстановку в британських містах, а також знизити залежність населення від особистих автомобілів, стартує прийдешньої весни в Ковентрі. В її рамках власникам дизельних автомобілів, випущених до 2016 року, і бензинових, що зійшли з конвеєра до 2006 року, запропонують відмовитися від своїх транспортних засобів.

За це влада виплатить господарям старих машин субсидії в розмірі 3000 фунтів стерлінгів, або 109 тисяч гривень за поточним курсом. Ці гроші вони зможуть витратити на оплату громадського транспорту, каршерінга або таксі, а також покупку екологічної заміни автомобілям – велосипедів і електроскутерів.

Читайте також:  Стали відомі терміни презентації першого автомобіля Apple

За даними Міністарства транспорту Великобританії, в 2019 році жителі країни наїздили на особистих автомобілях близько 574 мільярдів кілометрів, що на 11 відсотків більше, ніж п’ять років тому.

У листопаді минулого року влада Сполученого Королівства наблизила заборону продажу паливних автомобілів на 10 років. Як заявив прем’єр-міністр країни Борис Джонсон, вже в 2030 році реалізація машин на бензині і дизелі припиниться. При цьому громадянам дозволять їздити на вже придбаних автомобілях, але ще через 20 країну чекає тотальна заборона на двигуни внутрішнього згоряння.